Чи змінилося життя на Херсонщині після Майдану?

Відповісти на ці питання намагались в Херсоні вчора, під час засідання круглого столу організованого Молодіжною громадська організація «Нова генерація» спільно з Експертною громадською радою при Херсонській облраді.

Тема круглого столу звучала так: «Ситуація після Євромайдану – виклики для Херсонщини», в рамках проекту «Виклики після Євромайдану – громадський сектор в дії». Цей проект реалізують багато партнерських організацій з усієї України. А головна мета його полягає в тому, щоб подивитись, які зміни відбулися протягом останніх трьох місяців.

Тож модератор даного засідання Ольга Жукова, запропонувала усім присутнім на початку вільно висловитися, з приводу ситуації на Херсонщині після Євромайдану. Ось тут і почалося найцікавіше...

Змін не сталося

Член експертної ради з питань екології Григорій Романенко вважає, що на сьогоднішній день після Євромайдану на Херсонщині, як і по всій Україні нічого не змінилось. Оскільки й надалі усі продовжують працювати на старій інформаційній базі, виходячи з тих планів щоденного покращення, які не мають реальної основи.

«Я очолюю громадську незалежну екологічну раду Херсонщини, і зокрема два місяця назад нами було подано відповідне звернення до губернатора Херсонщини Юрія Одарченка, але відповіді так і не було отримано, не дивлячись на критичну ситуацію на Херсонщині, яка знаходиться у край важкому соціально-економічному стані і є депресивним регіоном, включаючи Миколаївську, Запорізьку, Дніпропетровську області, які входять до нижнього Придніпров'я. Втрати цього регіону, щорічно складають до 3,5 мільярдів гривень. Херсонщина щороку втрачає більше двох мільярдів гривень.

Виходячи з цього на сьогоднішній день Майдан зробив дві речі: почав руйнувати нашу рабську суть – і ми піднялися, а також почав ламати систему, але все ж таки ще не зламав. Ось такі реалії. Що ж стосується експертної ради, то вона сьогодні не почала працювати реально. Вона тільки намагається відслідковувати тих недіючих 99 програм Херсонської області, з яких 80 взагалі не фінансуються...» – повідомив член експертної ради.

«Ми всі знаємо, що ситуація сьогодні не змінилась, - вважає член експертної ради, голова громадської організації «Берегиня» Ірина Зоря. - Влада, як працювала, так і працює. Зараз все стало, ще біль нахабніше, і у більш критичній формі робитись. На нас взагалі не реагують. У мене, як у громадянки також виникали особисті питання, але реакції на них не було ніякої», – заявила Ірина Зоря.

Жителі Херсонщини продовжуватимуть вирішувати свої проблеми самі, але сьогодні у них є вагомий плюс – це експертна рада, яка народилась як правонаступник Майдану, для того, щоб фактично зробити диво, вважає голова громадської організації «Розвиток» Ганна Парфьонова. Хоча поки що досягти особливих змін не вдалося...

Корупція продовжує процвітати

Не дивлячись на те, що активісти Майдану боролись проти корупції, вона й після зміни влади продовжує існувати в нашій державі. Можливо через те, що нова влада після отримання високих посад, забула про свої обіцянки, дані на Майдані, або й взагалі забула про Майдан.

«Перше питання, яким ми повинні займатись – це корупція. Те, що Ігор Пастух разом із Володимиром Миколаєнко в одній команді – це вже корупція в квадраті», – поділився своїми переконаннями з присутніми член експертної ради Віктор Шептицький.

Підтримав члена експертної ради і представник громадської організації Павло Кандиба. Він підкреслив, що людям сьогодні важко виявити рівень корупції, адже не має того відсотку публічної інформації, який би дозволив це робити. Павло Кандиба акцентував увагу на тому, що від влади потрібно вимагати, щоб вона була доступна.

«Наприклад, та ж сесія міської ради повинна транслюватися по телебаченню», – заявив член громадської організації і його повністю підтримали учасники засідання круглого столу.

До речі, що стосується транслювання сесії міської ради, то ще на позаминулій сесії депутати звертались до голови міста Херсона Володимира Миколаєнко, аби він розібрався з цим питанням. Однак на минулій сесії, про пряму трансляцію знову забули, хоча вона працювала, коли Миколаєнко мав статус виконуючого обов'язки. Ось і складається таке враження, що від громадськості сьогодні влада намагається сховатись у тінь, і про обіцянки дані на Майдані уже ніхто не пам'ятає.

Про обіцянки на Майдані чиновники забули

Під час засідання круглого столу декілька разів обговорювали проблеми, до яких губернатор Херсонщини Юрій Одарченко мав пряме відношення. Виявилось, що обіцянок своїх губернатор не виконує. На Херсонщині продовжують тиснути на людей, з їхніми думками не рахуватись, хоча проти цього Майдан і виступав. Так виникає питання, де ж ті зміни, де ж виконання тих обіцянок - все робити для людей?

«Люди думали, що при новій владі відбудуться зміни на краще і всіх будуть чути – але сталося навпаки. У смт Чаплинка, звідки я приїхала, у школі, на посаду директора, сьогодні Одарченко, Ільченко, Тріщанович хочуть поставити жінку, яка була звільнена раніше, і проти якої виступають вчителі і батьки школи. Про що говорити, якщо ті люди, яких ми і привели до влади нас не чують?» – розповіла активістка Чаплинського Майдану Олеся Чавурська.

Після довгих обговорень модератор засідання Ольга Жукова запропонувала учасникам круглого столу на червоних картках написати мінуси, а на зелених плюси, які отримала громада Херсонщини після Майдану. Так ось червоних карток виявилось набагато більше...

Тетяна Бойко

P.S. І ось тут постають дуже серйозні питання - чи тій владі на Херсонщині було довірено наше з вами життя? Невже ті люди, які клятви давали на Майдані, служити на благо мешканців області також зрадили громаду, про що свідчать розповіді людей.... Тож, що отримали люди після Майдану - перемогу, чи все ж таки поразку?

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів