Чиновники на Херсонщины відповідатимуть за непрозорі земельні рішення

Дніпровською екологічною прокуратурою встановлено, що у більшості випадків незаконні рішення органів державної влади та самоврядування не знаходиться у відкритому доступі на їх офіційних веб-сайтах.

Як наслідок, мають місце численні факти незаконного відчуження землі в межах прибережних захисних смуг та водоохоронних зон, про які місцевим жителям стає відомо лише після початку забудови узбережжя р. Дніпро.

Це створює значний суспільний резонанс та ускладнює прокурорське реагування на виявлені порушення у зв'язку з реєстрацією майнових прав на об'єкти нерухомості, що розташовані на цих ділянках.

Між тим, 19.04.2014 набув чинності Закон України №1170 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про інформацію" та Закону України "Про доступ до публічної інформації».

Так, органи місцевого самоврядування зобов'язано оприлюднювати на своїх офіційних веб-сайтах прийняті рішення нормативно-правового та індивідуального характеру, а також проекти таких рішень, у тому числі щодо розпорядження земельними ділянками.

Одночасно обов'язок оприлюднення рішень ради покладено на секретарів сільських, селищних, міських рад.

Звертаємо увагу, що органи прокуратури уповноважені складати протоколи про адміністративні правопорушення на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування за невиконання обов'язків щодо оприлюднення інформації.

Прес-служба Дніпровської екологічної прокуратури

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон