Херсонський держуніверситет переймає найкращі практики партнерів

ХДУ, практики, вчена рада
На засіданні Вченої ради Херсонського державного університету присутні затвердили план імплементації кращих практик Сумського держаного університету в діяльність нашого освітнього закладу.

Нещодавно керівництво Херсонського державного університету в складі проректорки з навчальної та науково-педагогічної роботи Дар’ї Мальчикової, проректорки з інноваційної, міжнародної, інвестиційної діяльності та науково-педагогічної роботи Наталії Кушнір та проректора з фінансово-господарської та науково-педагогічної роботи Максима Вінника з робочим візитом відвідало Сумський державний університет.

Заслухавши інформацію проректорів на засіданні Вченої ради, було запропоновано ввести План імплементації кращих практик Сумського держаного університету в освітню діяльність і навчально-методичну роботу Херсонського державного університету. Це кадрова політика, навчально-методичне забезпечення студентоцентрованого навчання, додаткові освітні послуги.

За словами проректорки Наталії Кушнір, варто ввести щорічний моніторинг рівня активності за укладеними міжнародними угодами, залучати випускників та працівників університету, які працюють у закордонних ЗВО, до спільної наукової, міжнародної проєктної діяльності. Також вона запропонувала активізувати роботу щодо розміщення інформації на офіційній сторінці університету та поновити подвійний переклад – українською й англійською мовами, створення каталогу англомовних курсів. Крім того, проректорка запропонувала створювати безпечне середовище – встановлення записуючого відеообладнання на території університету, пропускний пункт.

Проректорка Дар’я Мальчикова передбачає імплементацію досвіду Сумського державного університету в діяльність ХДУ в сфері освітньої діяльності та навчально-методичній роботі: запровадження конкурсів, проєктів освітньо-навчального методичного спрямування і використання результатів участі у конкурсах з метою спрямування НПП; посилення інтеграційних зв’язків з роботодавцями і світовою освітньо-науковою спільнотою через залучення до освітнього процесу іноземних професорів та фахівців-практиків; навчально-методичне забезпечення, студентоцентроване навчання – застосування платформ дистанційного навчання і освітнього контенту в онлайн-форматі для запровадження змішаної форми організації навчання; створення нормативної бази організаційного супроводу інклюзивного навчання здобувачів вищої освіти.

Заслухавши доповіді щодо Плану імплементації кращих практик Сумського держаного університету в діяльність ХДУ члени Вченої ради одноголосно підтримали проєкт рішення:

Кадрова політика:

– запровадження конкурсів проєктів освітнього і навчально-методичного спрямування і використання їх результатів для впровадження інноваційних рішень у освітню діяльність ХДУ і з метою стимулювання НПП;

– посилення інтеграційних зав'язків із роботодавцями і світовою освітньо-науковою спільнотою через залучення до освітнього процесу іноземних професорів та фахівців-практиків.

Навчально-методичне забезпечення студентоцентрованого навчання:

– застосування віддалених освітніх сервісів, платформ дистанційного навчання, освітнього контенту у онлайн-форматі для запровадження змішаної форми організації навчання за освітніми програмами і оптимізації наповненості академічних груп;

– створення нормативної бази організаційного супроводу інклюзивного навчання здобувачів вищої освіти.

Додаткові освітні послуги:

– галузева і адміністративна диверсифікація додаткових освітніх послуг (Офіс ДПОіРІ, факультети, кафедри, відділи тощо);

– унормування системи матеріального заохочення НПП і фінансування розвитку матеріально-технічної бази структурних підрозділів за результатами надання таких послуг;

– подальший розвиток сертифікатних програм;

– удосконалення нормативної бази здійснення додаткових освітніх послуг за спрощеною процедурою організації і їх надання.

Пресцентр ХДУ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон