Що чекає херсонських абітурієнтів?

Особливості зовнішнього незалежного оцінювання учнів (ЗНО) у поточному році пояснювали сьогодні, 7 травня під час спеціальної прес-конференції у прес-клубі «Новий день»

У обговоренні взяли участь: директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов, ректор КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради Анатолій Зубко, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Херсонської облдержадміністрації Андрій Яценко, а також проректор з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти, кандидат педагогічних наук Світлана Одайник.

На початку конференції журналістів повідомили, що у зв'язку із переходом Автономної республіки Крим на деякий час до Росії, опікуватися абітурієнтами Херсонської області, Міністерство освіти і науки України доручило Одеському регіональному центру оцінювання якості освіти.

Тому про те, як сьогодні йде підготовка до проведення ЗНО, зокрема на Херсонщині, розповідав Анатолій Анісімов: «В принципі, підготовка до ЗНО вже вступила до завершального етапу. Всі попередні етапи, які були пов'язані з проведенням інформаційної кампанії (в закладах освіти), навчанням викладачів предметів, які виносяться на ЗНО, та вчителів, які будуть працювати на пунктах тестування завершено.

Вже визначені екзаменатори, які будуть перевіряти роботи з української та англійської мов у Херсоні. Для них будуть створені всі необхідні умови для перевірки, за виключенням робіт херсонських абітурієнтів. Тому що, принцип ЗНО побудований таким чином, що роботи наших учасників ЗНО можуть перевірятись і в Донецьку, і в Києві, а до нас прийдуть роботи з інших регіонів».

На конференції стало відомо, що на сьогоднішній день повністю завершена реєстрація на ЗНО, залишилась тільки перереєстрація випускників, які реєструвались на території Автономної республіки Крим. Вони мають право перереєструватись на будь-яку іншу територію України, в тому числі і на Херсонщину.

По всій Україні на участь в ЗНО зареєструвалось 297 090 осіб. На Херсонщині їх кількість складає 7864 особи. Найбільш популярними по всій країні виявилися такі предмети: українська мова і література – 98% від кількості зареєстрованих, історія України – 60%, математика – 59%, біологія – 40%, англійська мова – 30%.

«У порівнянні з минулим роком кількість херсонських випускників, які забажали пройти ЗНО значно збільшилась», - заявив директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ХОДА Андрій Яценко. – «Департаментом спільно з керівниками професійно-технічних навчальних закладів була проведена відповідна робота, тому збільшилась кількість випускників даних навчальних закладів у цьому році, які будуть проходити зовнішнє незалежне оцінювання, аби надалі вступити до вищих навчальних закладів.

Також, так як і в минулому році, 4 пункти незалежного тестування будуть працювати в місцях позбавлення волі, тому що люди, які відбувають строк покарання виявили бажання вступити до ВНЗ і таку можливість вони отримають», – розповів Андрій Яценко.

Нагадаємо, раніше Херсонська область обслуговувалась Кримським регіональним центром оцінювання якості освіти, але у зв'язку з останніми політичними подіями він не працює.

Саме тому, за словами Андрія Яценко, на рівні держави за зверненням губернатора Херсонщини Юрія Одарченка, прийнято рішення про створення такого центру оцінювання у місті Херсоні і для нього вже виділено приміщення. Але для початку його повноцінної роботи потрібен час.

Поговорили під час конференції і про те, як проходить організація пунктів тестування. Спільно з Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Херсонської ОДА на території Херсонської області визначено 25 навчальних закладів, що будуть працювати як пункти тестування, із них – 11 у місті Херсоні, 4 – у Каховці, 5 – у Новій Каховці, 3 – у Цюрупинську та 2 у Генічеську.

Для створення безпечних умов перебування учасників ЗНО на пунктах тестування з боку Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров'я України зроблені відповідні розпорядження.

«З боку Міністерства внутрішніх справ буде забезпечено охорону правопорядку на пунктах тестування в дні його проходження. Підрозділи Державної служби охорони забезпечать охорону тестових матеріалів на пунктах тестування. З боку Міністерства охорони здоров'я будуть організовані тимчасові медичні пункти у навчальних закладах на базі яких створені пункти тестування», - повідомив директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Також Анатолій Анісімов розповів, що на другий день після проведення тестування з відповідного предмету на сайті Українського центру оцінювання якості освіти будуть опубліковані правильні відповіді на запитання тестів.

Тобто, абітурієнт матиме можливість попередньо оцінити наскільки вдало склав тести з цього предмета. «Обов'язково прошу абітурієнтів забирати з собою зошити із пунктів тестування, щоб перевірити свої відповіді попередньо», - наголосив Анісімов.

Крім того, на конференції розповіли, що якщо в абітурієнтів виникнуть якісь непорозуміння, або порушення стосовно процедури ЗНО, вони мають право подати апеляцію безпосередньо на пункти тестування. Якщо буде з'ясовано, що порушення дійсно відбулось, абітурієнт отримає можливість ще раз здати ЗНО на додатковій сесії.

Додаткова сесія буде проведена з 4 по 11 липня 2014 року, для тих абітурієнтів, які з поважних причин не змогли взяти участь у ЗНО. Це може бути хвороба, або участь у змаганнях на всеукраїнському рівні, якщо є відповідна довідка і таке інше.

Але, акцентуємо, якщо абітурієнт спізнився, або десь заблукав і не зміг доїхати до пункту тестування, це не буде підставою для перереєстрації на додаткову сесію.

До того ж, абітурієнт може подати апеляцію до Українського центру оцінювання якості освіти, якщо виникають запитання щодо результатів проходження тестування. Тобто, по підрахункам абітурієнта мали бути одні бали з предмету чи предметів, а на персональну сторінку прийшли зовсім інші. Таку апеляцію можна подавати протягом 5 днів і на протязі 15 днів вона розглядається в Українському центрі і письмово абітурієнт отримає відповідь на свою апеляцію.

Але, в результаті апеляції, бали можуть бути не тільки підвищені, а й знижені. Тому, дуже ретельно треба підходити до такого кроку.

До уваги абітурієнтів! Окрім основної сесії ЗНО-2014 будуть проходити ще дві. Основна з 3 по 27 червня, додаткова з 4 по 11 липня. І ще одна сесія (додатково-скорочена) з 14 по 17 липня, але тільки для кримчан.

Графік проведення ЗНО 2014 року

1. Іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська) – 3 червня.
2. Українська мова і література – 5 – 6 червня.
3. Російська мова – 10 червня.
4. Математика – 12 червня.
5. Географія – 14 червня.
6. Всесвітня історія – 16 червня.
7. Фізика – 18 червня.
8. Історія України – 20 червня.
9. Хімія – 23 червня.
10. Біологія – 25 червня.
11. Світова література – 27 червня.

Результати основної сесії ЗНО-2014 Український центр оцінювання якості освіти оголосить 19 червня – 8 липня 2014 року.

Татьяна Бойко
фото автора

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон