Херсонці! Не піддавайтеся на провокації – будьте патріотичними та згуртованими!

З такими словами звернувся до всіх без виключення жителів Херсонщини обласний прокурор Богдан Подубинський

Шановні мешканці Херсонської області

У цей неспокійний для України час подекуди лунають протизаконні заклики до порушення територіальної цілісності нашої держави. Подібні висловлювання несуть загрозу для суверенітету України, її єдності, принципу непорушності кордонів, а також є джерелом гострих конфліктів у суспільстві. Крім того, вони негативно впливають на настрої громадян та провокують населення на прийняття необдуманих раптових рішень.

Херсонщина – багатонаціональний край, де люди вільно спілкуються кількома мовами та завжди толерантно ставилися один до одного. Не дивлячись на те, що в державі є особи, які намагаються розпалити сепаратистські настрої, в жодному разі не слід піддаватися на подібні провокації.

У зв'язку з цим прошу всіх херсонців, у випадку отримання інформації про факти можливої причетності будь-яких осіб до сепаратистських та інших проявів, невідкладно інформувати прокуратуру Херсонської області для вжиття негайних заходів реагування.

Нещодавно покарання за сепаратистські дії стало значно жорсткішим. Так, статтями 109 та 110 Кримінального кодексу України за посягання та територіальну цілісність України передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. Ті ж самі дії, вчинені групою осіб або повторно, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років, а якщо вони призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків – від 10 до 15 років.

Лише узгоджена робота правоохоронців дозволить запобігти поширенню сепаратистських проявів. В той же час неприпустимою є споглядацька позиція та бездіяльність органів влади та правоохоронних органів у питаннях запобігання вказаним діям і реагуванню на них.

Я запевняю мешканців Херсонської області, що робота органів прокуратури всіх рівнів спрямована виключно на дотримання законності.
Херсонці протягом всього періоду протестних акцій проявляли притаманну їм врівноваженість, а люди, які кожного дня виходять на Площу Свободи, притримувалися мирного шляху відстоювання своєї позиції.

Як прокурор Херсонської області я закликаю вас дотримуватися вимог законодавства України, не піддаватися різного роду провокаційним закликам, бути патріотичними та згуртованими, спільними зусиллями розбудовувати єдину, сильну, незалежну Україну.

Прокурор Херсонської області
Богдан Подубинський

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів