У Херсоні пишуть Стратегію розвитку до 2030 року

Херсон, стратегія, розвитку
Херсонська міська рада ініціювала написання Стратегії розвитку Херсонської міської територіальної громади до 2030 року. Цей документ має допомогти чітко спрямувати зусилля громади на розвиток міста на найближчі 9 років.

Стратегічні плани розвитку міста — поширена практика у світі. Використовують цей інструмент і в Україні. Міська стратегія допомагає визначити основні потреби містян та виклики, із якими вони стикаються у взаємодії з міським середовищем. Також вона формує конкретний перелік кроків, які допоможуть розв'язувати визначені проблеми. А ще сприяє ефективному використанню наявних ресурсів, щоб ці завдання реалізувати.

У Стратегії розвитку Херсона визначили шість напрямків.
  • економічний розвиток;
  • диджиталізація та ІТ-технології;
  • інфраструктура та ЖКГ;
  • містобудування;
  • медицина, освіта і наука;
  • інклюзивність публічних послуг.
Наразі члени робочої групи з розробки Стратегії презентували соціально-економічний аналіз Херсонської міської територіальної громади. Також вони підготували серію аналізів можливостей, загроз, слабких і сильних сторін — так звані SWOT-аналізи. Зокрема, ідеться про соціально-економічний і демографічний стан; дотримання прав і свобод людини; ситуацію із транспортом та медичними закладами.

Крім того, було проведено соціологічне опитування. Його мета — визначити рівень благоустрою та інвестиційної привабливості громади, а також практики участі населення в її житті. Крім того, містяни розповіли соціологам про основні канали спілкування та отримання інформації, поділилися баченням ролі інформаційних технологій у покращенні якості життя у Херсоні.

Фахівці розробили комплексний документ — профіль Херсонської територіальної громади. Він включає дослідження географічних, історичних особливостей, стану соціальної інфраструктури, рівня безпеки та інклюзивності міста. Документ також комплексно висвітлює перспективи розвитку малого та середнього бізнесу в Херсоні, його зовнішньоекономічну діяльність та природноресурсний потенціал.

Наступний етап полягає у формуванні місії Стратегічного плану та його візії — бачення, до якої мети рухатиметься робота над документом. У зв’язку з цим Херсонська міська рада проводить опитування думки мешканців.

Поділитися своїми ідеями може кожен житель міста, заповнивши коротку анкету на сайті Херсонської міської ради. https://bit.ly/3uUVEOA

Для тих, хто хоче долучитися до робочих груп і безпосередньо впливати на те, яким буде Стратегічний план Херсона, потрібно залишити контакти тут: https://bit.ly/3iL7upI

Слідкувати за проєктом можна у:
Розробка Стратегії розвитку Херсонської міської територіальної громади до 2030 року стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Херсонська міська рада реалізує ініціативу створення Стратегії за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» та у співпраці з Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова.


© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон