Херсонський держуніверситет відновлює дружні зв'язки з університетами Узбекистану

ХДУ, керівники, Узбекистан
Цього тижня представники Херсонського державного університету перебувають з робочим візитом у Самаркандському державному медичному інституті. До складу делегації увійшли – ректор ХДУ Олександр Співаковський, перший проректор Сергій Омельчук, декани – Ірина Шапошникова, Любов Петухова, Наталія Шахман.

Також у межах візиту делегація ХДУ відвідає Самаркандський державний університет та Бухарський державний медичний інститут імені Абу Алі ібн Сіно у зв’язку із заходами, що відбуватимуться в рамках ІІ Міжнародної олімпіади для студентів медичних спеціальностей «Samarcand-2020».

Ректор ХДУ Олександр Співаковський зазначає: «Ставимо мету – поновити багаторічні зв’язки з університетами Республіки. Це й мобільність для студентів, й спільна участь у міжнародних олімпіадах, наукових проєктах для викладачів».

У ході візиту ректор ХДУ Олександр Співаковський прочитав лекцію «Лідерство, або ми всі повинні навчитися змінюватися» для студентів старших курсів Самаркандського державного медичного інституту. Також відбулося підписання Меморандуму з керівництвом закладу вищої освіти.

Історія міжнародних зв'язків Херсонського державного університету з Республікою Узбекистан розпочинається з 1966 року, коли на філологічному факультеті Херсонського державного педагогічного інституту ім.Н.К.Крупської (нині Херсонський державний університет) було відкрито «узбецьке» відділення, яке готувало вчителів російської мови і літератури для середніх шкіл Узбецької Радянської Соціалістичної Республіки та Каракалпацької Автономної Радянської Соціалістичної Республіки.

Це відділення щороку закінчувало від 20 до 50 випускників. За 28 років роботи «узбецького» відділення випущено понад 700 студентів-узбеків та каракалпаків.

Студенти-узбеки не лише навчалися в Херсонському державному університеті, а й брали активну участь у громадському житті як інституту, так і Херсона. Останній випуск студентів-узбеків у нашому освітньому закладі відбувся в 1994 році.

Пресцентр ХДУ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон