На Херсонщині зафіксовано випадок захворювання на сказ

Херсонщина, сказ, тварини
Відповідно до висновків експертизи Херсонської регіональної державної лабораторії ім. професора Л. С. Ценковського Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 2 грудня 2021 року встановлено позитивний результат дослідження на сказ від патологічного матеріалу бродячого кота. Тварину виявили в особистому селянському господарстві с. Воскресенське Херсонської області.

З ініціативи фахівців Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Бериславській районній державній адміністрації. Рішенням комісії від 03 грудня 2021 року протокол №03 оголошено територію с. Воскресенське Нововоронцовської селищної ради неблагополучною по захворюванню на сказ.

З метою ліквідації вогнища сказу та покращення становища по сказу тварин, рішенням ДНПК було затверджено План комплексних заходів щодо ліквідації сказу тварин в с. Воскресенське та недопущення його розповсюдження на території інших населених пунктів Нововоронцовської селищної ради Бериславського району.

Фахівцями Нововоронцовської районної державної лікарні ветеринарної медицини на час карантинних обмежень в населеному пункті проводиться переоблік, реєстрація собак та котів, профілактичні щеплення не вакцинованих проти сказу тварин, що утримуються та території с. Воскресенське, а також, продовжується роз’яснювальна робота серед населення.

Довідково

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком енцефаліту зі стрімким пошкодженням функції центральної нервової системи і завжди закінчується летально.

Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус із слиною. Основний шлях проникнення вірусу в організм відбувається через пошкодження шкіри в наслідок укусів та ослинення.

Нагадуємо, що для профілактики сказу необхідно регулярно вакцинувати свійських тварин – вакцинація є дієвою профілактичною мірою проти розповсюдження захворювання.

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів