У Херсонській області зафіксували випадок африканської чуми свиней

Херсонщина, африканська, чума
7 грудня під час проведення моніторингових обстежень місць можливого видалення трупів тварин, фахівцями Білозерської районної державної лікарні ветеринарної медицини в лісопосадці між с. Станіслав та с. Широка Балка Станіславської об’єднаної територіальної громади Херсонського (Білозерського) району Херсонської області виявлено 4 трупи свиней (віком 2-10 міс.).

Для з’ясування епізоотичної ситуації на місці та проведення епізоотичного розслідування, встановлення причин загибелі тварин, джерел і шляхів можливого занесення збудника африканської чуми свиней (АЧС) і вжиття заходів щодо недопущення поширення збудника хвороби за його межі невідкладно прибула група швидкого реагування. Було відібрано біологічний матеріал та направлено для дослідження на АЧС до Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, де було встановлено діагноз африканська чума свиней.

Проведено спалювання та захоронення залишків трупів свиней в місці їх виявлення, місце спалення оброблено хлорним вапном. Продезінфіковано задіяний автотранспорт, засоби індивідуального захисту та одноразовий спецодяг знищено шляхом спалювання.

Відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней від 07.03.2017 №111 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Херсонській обласній державній адміністрації (протокол №10 від 08.12.2021) рішенням якого оголошено про спалах АЧС, встановлено карантин та визначено епізоотичним вогнищем (неблагополучним пунктом) місце виявлення трупів свиней (координати геолокації 46°35’22.85″ 32°10’39.79″) на території між с. Станіслав та с. Широка Балка Станіславської ОТГ Херсонського (Білозерського) району Херсонської області. Визначено зони захисту, спостереження (нагляду) та затверджено «План заходів щодо ліквідації спалаху африканської чуми свиней та недопущення поширення захворювання за межі території Станіславської ОТГ Херсонського (Білозерського) району Херсонської області».

Під час обговорення учасниками засідання було відзначено, що на сьогоднішній день надзвичайно важливим залишається забезпечення благополуччя області щодо інфекційних хвороб тварин, яке полягає у своєчасному і якісному проведенні профілактичних ветеринарно-санітарних заходів, активної роз’яснювальної роботи серед власників свиней господарств всіх форм власності та населення за сприяння ЗМІ, а також невідкладних заходів у разі загибелі чи підозрі у захворюванні тварин.

Контроль за виконанням рішення ДНПК при облдержадміністрації покладено на Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон