На Херсонщині відома аграрна компанія у трійці лідерів за кількістю зрошуваних земель

Агропродукт, зрошувальні землі, лідер
В Україні склали рейтинг агропідприємств, які використовують зрошення. У ТОП потрапили компанії з загальним земельним банком – 10 тисяч гектарів і більше. На третє місце за кількістю поливних земель вийшло підприємство ТОВ «Торговий дом «Долинское», що входить до складу компанії «Агропродукт, ЛТД» .

Земельний банк «Агропродукт, ЛТД» обробляє 14,5 тисячі гектарів землі, з них 10 тисяч – під зрошенням. Поливаються зернові культури (пшениця, ячмінь, кукурудза) і олійні (соняшник, coя, ріпак), які йдуть на експорт. Також на поливі вирощують кормові культури для потреб власної молочно-товарної ферми.

Меліоративний «арсенал» підприємства –186 кругових дощувальних машин виробництва Zimmatic, Lindsay Corporation, Фрегат. У кожен гектар зрошуваних земель інвестовано 2 тисячі доларів. Мова йде про нове зрошення «під ключ» (насосна станція, трансформатор, підземний трубопровід, поливні машини).

«Показник продуктивності культур у нас – 55 тисяч тонн у рік. Понад 70% зрошуваних площ забезпечують стабільно високі врожаї навіть у несприятливі роки. Ми націлені на подальшу модернізацію меліоративного обладнання – у найближчі 5 років плануємо замінити 132 поливні машини на нові сучасного зразка Zimmatic. Ми співпрацюємо з міжнародними компаніями: ‎«Нібулoн»‎, ADM, Cofco, Louis Dreyfus, «Caнтpeйд», Glencore», - розповів керівник «Агропродукт, ЛТД» Володимир Хвостов.

Додамо, за оцінками вчених Інституту водних проблем і меліорації НААНУ, у всіх регіонах нашої країни стрімкими темпами росте дефіцит кліматичного водного балансу. Для його відновлення постійного зрошення під час вирощування польових культур потребують 18,7 млн га (60%) орних земель України, а 4,8 млн га (15%) — періодичного.

Рейтинг підприємств з найбільшою кількістю зрошуваних земель склав Latifundist.com за підтримки Variant Irrigation.

Олена РЄЗНІЧЕНКО
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон