Херсонський держуніверситет планує розширення співпраці з університетами Республіки Узбекистан

херсон, університет, співпраця
Херсонський державний університет – інтернаціональний освітній заклад, у якому навчаються студенти з різних країн. Серед них й Республіка Узбекистан.

Наразі в Херсонському державному університеті навчається 9 студентів з Республіки Узбекистан. 30 листопада молодь разом з проректоркою з інноваційної, міжнародної, інвестиційної діяльності та науково-педагогічної роботи Наталією Кушнір та фахівцями відділу міжнародних ініціатив та проєктної діяльності відвідали народний зразковий музей історії ХДУ. Їх ознайомили з позитивним багаторічним досвідом співпраці Херсонського державного університету та закладами освіти Республіки Узбекистан.

За словами керівниці музею Ірини Самсакової, історія міжнародних зв’язків Херсонського державного університету з Республікою Узбекистан розпочалася з 1966 і тривала до 1994 року. Тоді на філологічному факультеті Херсонського державного педагогічного інституту ім.Н.К.Крупської студенти-іноземці навчалися на відділенні, що здійснювало підготовку вчителів російської мови та літератури. За 28 років такої співпраці наш освітній заклад випустив понад 700 студентів.

З 2015 року співпраця між ХДУ та університетами Республіки Узбекистан знову відновилася. Наразі у ХДУ здобувають вищу освіту дев’ятеро студентів з цієї країни. Більшість з них навчаються на факультеті бізнесу і права.

Крім того, в Херсонський державний університет підписав угоди про співпрацю з Бухарським державним медичним інститутом імені Абу Алі Ібн Сіно та Ташкентським державним педагогічним університетом імені Нізамі.

Незабаром керівництвом університету планується робоча поїздка до Республіки Узбекистан з метою продовження позитивного досвіду співпраці і налагодження нових зв’язків.

Фахівці відділу міжнародних ініціатив та проєктної діяльності ознайомили студентів-іноземців з можливостями ХДУ в сфері академічної мобільності. Їм розповіли, що наразі в університеті проводяться два конкурси на безкоштовне семестрове навчання у Поморській Академії у Слупську та Університеті ім.Адама Міцкевича (Познань, Польща).

«Ми б хотіли якомога активніше залучати вас до насиченого студентського життя та участі в міжнародних проєктах. Ми постійно шукаємо гранти та налагоджуємо зв’язки з іншими країнами», – зазначила проректорка Наталія Кушнір.

Загалом Херсонський державний університет налічує близько 30 іноземних університетів-партнерів, з якими підписано угоди про співпрацю. Зокрема, це Польща, Австрія, Болгарія, Узбекистан тощо.

Пресцентр ХДУ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон