На Херсонщині занепали всі порти регіону

херсон, порт, економіка
З «локомотивів» регіональної економіки на тягар для неї перетворюються порти Херсонщини.

Простоює морський торговий порт Скадовська, який приймає на розвантаження одне судно на два-три місяці.

У Генічеську тамтешній порт "завмер" настільки давно, що його вже пропонують перепрофілювати на суто рибальський.

Довше від інших протримався Херсонський морський торговий порт, але й він дедалі стрімкіше "іде на дно". Обсяги перевалки вантажів у ХМТП за підсумками дев'яти місяців 2021-го зменшився на 8,2 відсотка, фактично провалено й річний план - відставання з перевалкою вантажів перевищило 950 тисяч тонн. Натомість зростають борги, сягнувши вже двадцяти мільйонів гривень - такого впродовж останнього десятиріччя не траплялося.

Єдина надія була на передачу державного підприємства у концесію. Та процес тієї передачі ХМТП затягнули більше ніж на рік і тепер знову обіцяють завершити його до кінця грудня поточного року. Але через те затягування двоє з трьох потенційних інвесторів уже заявили про вихід з концесійної угоди - саме через безпідставну затримку із передачею майна.

Схоже, доля портів Херсонщини оповита туманом невідомості. Таким же густим і непроникним, як пасма осіннього туману над сивим Дніпром.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів