На Херсонщині про пам'ятку природи згадали через півстоліття

памятка, природа, печера
Щоб захистити унікальний об'єкт, владі знадобилося «лише» півстоліття, повідомляє Голос України.

Ще 1979 року виконком Херсонської обласної ради своїм рішенням затвердив цей статус за геологічною пам'яткою природи місцевого значення -- розташованою у вапняковому крутосхилі над річкою Інгулець мальовничої печери із звивистими ходами площею у сотню квадратних метрів. Оскільки поруч розміщувалося село Федорівка, вона отримала назву Федорівська.

Але орган місцевого самоврядування не визначив межі пам'ятки природи і не забезпечив їх охорону. Про неї просто забули! А згадали тільки нещодавно, коли Олешківська окружна прокуратура звернулася до Херсонського адміністративного суду з позовом про визнання бездіяльності місцевої ради протиправною.

Суд із вимогами прокуратури погодився й зобов'язав вжити всіх заходів, щоб охоронний статус печери отримав практичне втілення. От тільки займатися цим буде вже не Федорівська сільрада, яка після адміністративно-територільної реформи ліквідована, а територіальна громада Херсона та її міськрада.

На знімку: такий вигляд має нині початок ходу до Федорівської печери.© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів