На Херсонщині презентують виставку до акції "16 днів активізму проти насильства над жінками"

Херсонщина, жінки, насильство
Щороку у період з 25 листопада по 10 грудня протягом глобальної акції “16 днів активізму проти насильства над жінками” суспільство, організації, державні структури та всі охочі активізують свої зусилля у боротьбі із гендерно зумовленим насильством.

На Херсонщині виставка буде представлена у вигляді постерів, що розмістять на 4-й черзі ТРЦ “Фабрика”, 29 листопада о 10:00. Виставка проводиться за сприяння Херсонської обласної ради та руху ЗЕ!Жінки на Херсонщині.

Ініціаторами виставки стали Міністерства внутрішніх справ та соціальної політики України, Фонд ООН в галузі народонаселення (UNFPA) в Україні, Офіс Віцепрем’єр- міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Хочемо вкотре привернути увагу населення до такого жахливого явища як насильство. Ця проблема часто залишається за зачиненими дверима. Її замовчують. Від неї відводять очі і не помічають.

У 2020 році з ініціативи Міністерства внутрішніх справ України у співпраці із Офісом Віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення, ООН Жінки та UNOPS відбулася виставка “Річ у тім”.

Назва “Річ у тім” – це гра слів, яка об’єднує концепцію виставки, на якій будуть представлені 16 реальних побутових предметів, які використовувалися як знаряддя насильства, та мовний зворот для пояснення проблематики насильства: “річ у тім, що домашнє насильство ближче, ніж здається”, “річ у тім, що люди, що пережили насильство, бояться про це говорити”, “річ у тім, що насильники не вважають себе насильниками” тощо.

Усі предмети взяті з реальних справ і кримінальних зведень Міністерства внутрішніх справ України (в історіях предметів імена змінені).

В межах кампанії було створено:

● 16 відео-історій, де відомі українці та українки розказують історію домашнього насильства та показують предмет, який його репрезентує.
● Окремий онлайн-портал, який знаходиться за посиланням: richutim2021.rozivykolo.org. На сайті зібрано усі історії, а також міститься інформація для постраждалих та контакти допомоги.
● Постери та матеріали, які стали частиною подій у регіонах.
● Виставку предметів із історій.

Ми поруч! Ми підтримаємо! 1547 – цілодобова гаряча лінія допомоги

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів