Голова Херсонської облради про важливість розвитку аеропорту "Херсон"

Херсон, облрада, аеропорт
Сьогодні, 26 листопада, в ході ІХ чергової сесії Херсонської обласної ради, депутати підтримали виділення з державного бюджету субвеніції у 408 млн грн. на реконструкцію міжнародного аеропорту «Херсон».

Важливість такого рішення прокоментував голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко: - Ефективність системи логістики багато в чому визначає рівень економіки області, тому ця сфера заслуговує на підвищену увагу. Особливо у сучасному світі. Повністю погоджуюсь з заступником керівника Офісу Президента України Кирилом Тимошенком у тому, що сьогодні регіональний аеропорт високого рівня – уже не розкіш, а звичайна людська потреба..

Херсонський аеропорт – один із перших у країні, на яких почалося масштабне оновлення у рамках реалізації програми Президента України «Велике будівництво». Із профінансованих державою коштів 400 млн грн передбачені на реконструкцію злітно-посадкової смуги, а 8 млн грн – на встановлення світлосигнальної системи ВВІ-1. Загалом вартість ремонту становить 440 млн грн. При цьому за рахунок коштів обласного бюджету та аеропорту в сумі 4,7 млн грн розроблено проєкт з реконструкції.

Проєкт передбачає прокладення нового шару асфальтобетону від 9 до 12 см по всій площі (2000 м) та на ділянці з бетонних плит (500 м). Це дозволить приймати літаки Boeing 737 – 800, 900 та Airbus 321 до 10 – 12 разів на день. І як результат – пасажиропотік збільшиться до 500 тис. пасажирів на рік.

Роботи розпочалися 1 вересня. Наразі реконструкція злітно-посадкової смуги проведена на 65%, а вартість проведених робіт складає 280 млн грн. Завершити роботи на ЗПС прогнозують не раніше 15 грудня 2021 року, а встановити світлосигнальну систему – до 30 грудня 2021 року. При цьому роботи з благоустрою (облаштування газону) будуть проведенні навесні.

Дирекція КП «Херсонські авіалінії» Херсонської обласної ради планує до 15 січня отримати сертифікат відповідності в Державній авіаційній службі України світлосигнальної системи та аеродрому. І лише після цього аеропорт зможе приймати та відправляти авіарейси.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон