У Херсоні визначилися з практичними кроками оптимізації системи теплопостачання

херсон, теплопостачання, опалення
Те, що комунікації, якими тепло має централізовано подаватися до житлових будинків та закладів “у ямі”, - не секрет ні для кого.

Цьогорічний опалювальний сезон “традиційно” почався з авралів - гарячих фонтанів посеред вулиць та у підвалах, і латкових ремонтів. Також застаріли й технології, якими місто досі користується.

Навесні цього року міськрада взяла участь у конкурсі “Проєкт енергетичної безпеки” USAID, спрямований саме на потреби міст у модернізації систем теплопостачання. І стали переможцями, партнерами Проєкту (переможцями також стали Дніпро, Луцьк, Полтава, Хмельницький та Сєвєродонецьк).

Донори допомагають у розробленні оптимальної модернізованої схеми теплопостачання міста; довгострокової стратегії розвитку системи; концепції для пріоритетних інвестиційних проєктів, кошторису; а також оцінити інвестиційний вплив та визначити потенційне джерело фінансування.

Виконувати роботи у Херсоні на замовленні USAID (ПЕБ) буде київське товариство з обмеженою відповідальністю «Інноваційне будівництво». Його директор Микола Степанов презентував у міськраді на координаційній нараді 24 листопада кроки реалізації проєкту.

Отже, товариство починає роботу за таким планом:
  • збір вихідних даних;
  • опис загальної інформації про місто;
  • опис та аналіз показників стану теплопостачання міста;
  • довгострокові цілі сталого розвитку системи теплопостачання;
  • потенційні проєкти модернізації теплопостачання;
  • сценарії розвитку системи теплопостачання;
  • теплогідравлічні розрахунки та паспорт системи теплопостачання;
  • фінансування реалізації схеми теплопостачання;
  • аналіз впливу на довкілля.
Тож життя херсонців почало рухатися у напрямку того щасливого моменту, коли гарячі фонтани на вулицях стануть за дивину. Проте до фіналу ще дуже далеко, адже роботи над проєктом тільки починаються. А потім ще треба буде шукати кошти та інвесторів на його реалізацію.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів