З досвідом зрошення на Херсонщині ознайомились ізраїльські компанії

Хвостов, Ізраїльські іригаційні компанії
Ізраїльські іригаційні компанії зацікавлені у співробітництві з Україною. Про це 22 листопада 2021 року під час зустрічі з Міністром аграрної політики та продовольства Романом Лещенком заявили представники трьох провідних підприємств «NaanDanJain Irrigation Ltd», «Netafim» та «Rivulis», які є лідерами технологічного виробництва систем зрошення.

Роман Лещенко презентував бізнесменам дорожню карту іригаційної реформи в Україні, зазначивши, що в Україні є затверджена Стратегія зрошення та дренажу на період до 2030 року.

24 листопада ізраїльська делегація продовжила свою ознайомчу поїздку вже на Херсонщині, для якої, через посушливий клімат, розвиток зрошення особливо актуальний.

Представники ізраїльських компаній зустрілися з керівництвом області – обговорили перспективи співробітництва у напрямку модернізації існуючих і створення нових іригаційних систем у південних областях України і на Херсонщині зокрема.

Побували гості з Ізраїлю і, так би мовити, безпосередньо на місці – у селі Долинське, де директор «Агропродукт, ЛТД», депутат обласної ради та голова правління «Асоціації об’єднання водокористувачів» Володимир Хвостов на прикладі свого підприємства розповів про реалізацію проєкту з будівництва приватної насосної станції у селі Новонаталівка.

«Середа традиційно проходить на окрузі в селі Долинське. Привід особливий – візит до нас на підприємство делегації з Держави Ізраїль. Представники провідних ізраїльських компаній висловили зацікавленість у реалізації спільних проєктів з Україною в реформуванні водної галузі та розвитку зрошення. І сьогодні у супроводі радника Міністерства аграрної політики та продовольства Олексія Цуканова ізраїльські бізнесмени на Херсонщині.

Нашу область обрано невипадково. З передісторії – наприкінці серпня відбулася дипломатична зустріч, під час якої профільним Міністрам Ізраїлю запропоновано приєднатися до національного проєкту зрошення земель загальною площею більше 2 млн га у південних регіонах (Херсонській, Одеській, Миколаївській областях). Тож ізраїльські бізнесмени з ознайомчим візитом завітали в Україну», - зазначив Володимир Хвостов.

На прикладі свого підприємства він розказав гостям про реалізацію проєкту з будівництва приватної насосної станції у селі Новонаталівка. І те, як менше ніж за рік, практично «з нуля» їм вдалося побудувати зрошення на 956,67 га та рекордно збільшити зрошувальні площі.

Також сторони говорили про розвиток тваринництва та молочної галузі, адже Ізраїль в цих сферах серед передових.

«Технології, організація праці та отриманий результат – те, що може стати майбутніми спільними точками у співпраці України з Ізраїлем. Вони наші важливі партнери на міжнародній арені, тож необхідно укріплювати співробітництво. Розвиваємо зрошення разом», - резюмував Володимир Хвостов.

Довідково:

Нині водогосподарський комплекс Херсонської області є найпотужнішим в Україні і налічує 427,1 тис. га зрошуваних земель, але фактично використовується 320 тис. га. У планах – доведення до 2030 року зрошувальних земель на Херсонщині до 600 тисяч га.

А це потребує додаткових інвестицій на придбання дощувальних машин, на будівництво внутрішньогосподарських меліоративних систем та будівництво насосних станцій.
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон