На Херсонщині багато людей не приходять на повторне щеплення

Херсонщина, повторне, щеплення
На Херсонщині 17 тисяч людей, які вкололи першу дозу вакцини, не з’явилися на повторне щеплення від коронавірусу, коли настав час. Про це у програмі "Сьогодні. Головне" розповів головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич:

"Зараз з ними працюють сімейні лікарі, медичні сестри. До цих питань ми намагаємось долучити і представників місцевого самоврядування. Ця точка 28, 14 днів – це умовно. Якщо день-два пропустили, це нормально, але потрібно завершити курс вакцинації", - каже лікар.

За словами Юрія Ромаскевича, існує затримка із внесенням даних про вакцинацію, бо не вистачає робочих рук. До цієї роботи залучаються і представники місцевого самоврядування, і студенти-волонтери, які допомагають нам вносити це до бази даних. Лікар розповів, що майже всі студенти медичного факультету Херсонського державного університету беруть участь у волонтерському русі і допомагають медичним працівникам із тим, щоб люди швидше отримували свої сертифікати.

Крім цього, каже Юрій Ромаскевич, зараз переглядається нормативна база і обмеження для невакцинованих будуть автоматично перенесені до "жовтої" зони карантину. "Чому це відбувається? Тому що, коли у нас фактично не було достатньо високого вакцинованого прошарку, йшлося про те, що ми починали з вчителів, лікарів, державних службовців.

Зараз йдеться про те, що один раз вакцинований – це добре, але потрібно мати повне щеплення. Зараз маємо в області вже понад півмільйона щеплень, я маю на увазі 1 і 2 дози, але, якщо брати у відсотках населення, це приблизно 30-32%", - говорить Юрій Ромаскевич.

Також головний санітарний лікар області розповів, що поступово знижуються показники захворюваності, поступово знижуються показники госпіталізації, завантаженість ліжок. "Тому за цими показниками, які моніторяться Урядом і на підставі чого комісія техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій приймає рішення про переведення до "жовтої", "помаранчевої", "зеленої", "червоної" зон карантину, Херсонщина на сьогодні вже відповідає умовно "помаранчевій" зоні епіднебезпеки. Рішення про переведення області з "червоної" зони до "помаранчевої" або "жовтої" ми очікуємо найближчими днями", - говорить Юрій Ромаскевич.
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів