"Велична магія оркестру" у Херсонському держуніверситеті

оркестр, ХДУ, зустріч
Саме під такою назвою 17 листопада в Херсонському державному університеті відбулася творча зустріч, присвячена святкуванню 104-ї річниці від дня заснування освітнього закладу.

Херсонський державний університет за 104 роки випустив багато талановитих студентів. Та став Alma mater для п’ятьох поколінь випускників! За роки існування освітнього закладу чимало талановитих людей присвятили своє життя плідній праці на ниві культури, освіти і науки. Серед наших випускників – учасники Симфонічного оркестру імені Святослава Марцинковського. 20 років свого життя Маестро віддав факультету культури і мистецтв Херсонського державного університету.

Весь час Святослав Леонтійович був незмінним художнім керівником Симфонічного оркестру ХДУ і його головним диригентом.

Пам'ять про Святослава Марцинковського вшанували його улюбленим твором композитора Михайла Калачевського «Романс», який Маестро інструментував для оркестру ХДУ.

Для присутніх в актовій залі лунали твори у виконанні Симфонічного оркестру ХДУ, який названо на честь професора Святослава Марцинковського. Нині колектив діє під орудою директора, диригента, художнього керівника Костянтина Петрова.

Програму святкового концерту буде виконано за участю професійних, талановитих фахівців, якими пишається факультет культури і мистецтв і університет в цілому. У виконанні майстрів яскраво звучали класичні та сучасні твори.Святослав Леонтійович Марцинковський – завідувач кафедри музичного мистецтва (2001-2020), професор, художній керівник та головний диригент Cимфонічного оркестру ХДУ, відмінник освіти України, заслужений працівник культури України, почесний професор ХДУ, почесний професор Гамбурзької музичної академії. Народився 17 листопада (17.11.1946- 01.12.2020).

У 1970 році закінчив із відзнакою музично-педагогічний факультет Рівненського державного педагогічного інституту. З 1973 по 1999 рр. працював викладачем, старшим викладачем, доцентом кафедри народних інструментів Рівненського державного інституту культури, був деканом факультету музичної творчості, завідувачем кафедри народних інструментів.

З вересня 2000 року Святослав Марцинковський працював у Херсонському державному університеті професором, завідувачем кафедри інструментального виконавства.

Творча діяльність Маестро пов'язана з організацією та концертною діяльністю Симфонічного оркестру Херсонського державного університету.

Пресцентр ХДУ
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів