Херсонщину в боротьбі з COVID-19 підтримують міжнародні організації

організації, підтримка, ковід
В Департаменті здоров’я облдержадміністрації пройшла робоча зустріч керівників та фахівців сфери охорони здоров’я області з представниками міжнародної організації PATH. Досі організація займалася впровадженням проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який фінансується USAID. Наразі проєкт отримав додаткове фінансування для підтримки зусиль країни в реагуванні на поширення COVID-19. Подібні робочі наради вже проведено в 11 областях України.

Під керівництвом в.о. директора Департаменту Галини Кучер учасники зустрічі разом з координатором та радником проєкту Богданою Щербак і Романом Родиною обговорили проблемні питання області у сфері протидії COVID-19, які проєкт може допомогти вирішити.

«Проект складається з трьох компонентів: підтримка зусиль на центральному рівні, на регіональному рівні та тренінг-аналітичний компонент. На регіональному рівні планується підтримка регіональних координаторів з вакцинації, вакцинальної кампанії, а також підтримка зусиль центрів контролю та профілактики захворювань у сфері реагування на COVID-19», — розповів Роман Родина, радник проєкту.

За словами регіонального координатора з вакцинації проти COVID-19 Тетяни Карчевич, проблеми з вакцинацією на Херсонщині існують в сільській місцевості, де немає медичних закладів, а сільська, селищна влада не хочуть комунікувати з населенням та організовувати підвіз населення до пунктів щеплення.

«Перебоїв із поставкою вакцини немає, ми щотижнево формуємо заявку на доставку. Найбільше в області використано вакцини Pfizer, на другому місці вакцина CoronaVac, на третьому — AstraZeneca. На жаль, ФОПи не комунікують з своїм населенням, а просто відсилають людей до центрів вакцинації. А довідки про протипоказання до вакцинації видають лікарі різних спеціальностей, тоді як це має робити лише сімейний лікар», — поділилася Тетяна Карчевич.

Декілька проблем, на які можна вплинути, виділив головний державний санітарний лікар Херсонщини Юрій Ромаскевич: «Перша проблема — це організація самої вакцинації, утворення значних черг в пунктах щеплення; друга — антивакцинатори серед медичних працівників та осіб місцевого самоврядування, які більше турбуються про свій рейтинг, а не про збереження здоров’я населення. Третьою проблемою є складнощі з внесенням персональних даних про вакцинацію в електронну систему, через що не вдається підтягнути сертифікат про вакцинацію протягом 2-4 тижнів».

Було запропоновано організувати навчання голів ОТГ за участю провідних фахівців з імунізації (Федора Лапія, Катерини Булавінової). Також розглядалась можливість подовжити робочий час пункту масової вакцинації у ТРЦ «Фабрика», варіанти вирішення проблем із затримкою транспортування ПЦР-аналізів з віддалених районів області, відслідковування контактних осіб, відновлення роботи мобільної бригади із забору ПЦР тощо.

За результатами зустрічі буде сформований список проблемних питань регіону, який листом буде наданий координаторам проєкту.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів