На Херсонщині підтримали пасічників

херсон, пасічники, дотації
Галузь бджільництва сьогодні є однією з найбільш динамічних в аграрному секторі. Майже вдвічі, порівнюючи з минулим роком, збільшилось виробництво меду, яке сьогодні складає 1797 тонн.

Таке збільшення відбулося за рахунок зростання чисельності кількості бджолиних сімей у господарствах населення з 45,0 тис. шт. у 2019 році до 87,7 тис. шт. у 2021 році.

Перерозподіл повноважень між органами місцевого самоврядування на Херсонщині став на заваді... державній підтримці пасічників. Інформує Голос України. Для отримання цільової дотації з бюджету власники бджолосімей повинні надати довідку про реєстрацію пасіки.


Раніше її можна було легко оформити у сільській та селищній раді, але після створення Херсонської територіальної громади сільради ліквідували. А міський Центр надання адміністративних послуг таких документів видавати не може — не розробили процедуру отримання вихідної інформації.

Зрештою, після численних звернень селян втрутилася міськрада, й право видавати довідки для бджолярів делегували муніципальному департаменту економіки та інвестицій.

Поза всяким сумнівом, послуга, яка нарешті «підсолодила» життя пасічникам, буде популярною: адже пасік у приміських селах та дачних товариствах уже сотні, і їхня кількість зростає.

До того ж у інших міських громадах краю виникає та сама проблема, і для її розв’язання вони можуть наслідувати приклад Херсона.
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів