На Херсонщині громади проти ухвалення проєкту змін до Бюджетного кодексу

херсон, громади, закон
Громади Херсонщини продовжують наполягати на неприйнятності ухвалення проєкту змін до Бюджетного кодексу №6062, запропонованого Кабміном та знятого парламентом з розгляду 20 жовтня

20 жовтня Верховна Рада заслухала проєкт Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» №6062 від 15.09.2021, поданого Кабінетом Міністрів разом із проєктом Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік» №6000.

За результатами обговорення Парламент прийняв рішення зняти з розгляду урядовий Законопроект №6062, але він продовжує знаходитись в Парламенті і може бути винесений на розгляд для прийняття рішення вже на найближчому пленарному засіданні.

Нагадаємо, Асоціація міст України у своєму експертному висновку, спрямованому до профільного парламентського Комітету, надала ряд зауважень та пропозиції щодо Законопроекту №6062 і відзначила, що законопроект потребує доопрацювання.

29 вересня на робочій нараді у парламентському Комітеті з питань бюджету щодо підготовки законопроектів №6000 та №6062 Асоціація міст України звернула увагу на таке:
  • необхідність зарахування до бюджетів місцевого самоврядування 65% ПДФО;
  • застереження щодо ліквідації бюджету розвитку місцевих бюджетів;
  • неприпустимість вилучення до держбюджету залишків освітньої субвенції;
  • негативні наслідки втручання держави у самостійність місцевого самоврядування шляхом розширення контрольних функцій Мінфіну та МДА, зокрема в частині зупинення рішення місцевої ради про бюджет;
  • врегулювання питання заборгованості за середньостроковими позиками, що склалася у 2009–2014 роках, виключно у законодавчий спосіб; неприпустимості зарахування до держбюджету коштів від продажу комунального майна.
Асоціація міст України сподівається, що законопроект №6062 буде доопрацьований у Бюджетному комітеті і усі зауваження АМУ будуть враховані.

Громади Херсонщини звертаються до народних депутатів, передусім, обраних від області, з проханням не підтримувати зазначений проєкт закону, ухвалення якого призведе до погіршення фінансової основи органів місцевого самоврядування та розбалансування місцевих бюджетів, встановлення нерівних умов для учасників бюджетного процесу.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів