На Херсонщині можна побачити французьку візитівку острова Джарилгач

херсон, історія, острів
На Херсонщині в Скадовському районі, на острові Джарилгач можна побачити візитку цього містечка, овіяну духом Франції - маяк, названий на честь його автора Олександра Ейфеля.

І хоча сьогодні ця металева ажурна конструкція вже не висвітлює шлях морякам, проте її культурно-історичне значення і привабливість для туристів від цього не зменшуються .

Згодом через корозію металу внаслідок підмивання хвилями маяк перестав виконувати свої функції і в 2005 році остаточно припинив свою роботу. Однак для моряків це проблеми не складало, адже в 1997 році в 50 метрах від Джарилгацького маяка побудували новий, 24-метровий.

Світлинами Джарилгацького маяка поділився rostchernyavskiy на своїй сторінці в instagram.

Джарилгацький маяк — один з найважливіших маяків Чорного моря. Розташований в східній частині острова Джарилгач Херсонської області Скадовського району.

Побудований у 1902 році, має статус пам'ятника культури. Загальна висота маяка 24,4 метра, з видимістю світла до 14,8 милі. Його металевий каркас та технічне оснащення виготовлено в Парижі.
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів