З обласного бюджету Херсонщини планується виділити додатково 4,7 млн грн на оплату комунальних послуг

облбюджет, комунальні послуги, депутати
Пропозицію Херсонської обласної державної адміністрації підтримала сьогодні постійна комісія з питань розвитку людського капіталу, міжнаціональних відносин, науки, культури, фізичної культури і спорту, освіти і свободи слова та інтелектуальної власності.

Збільшення фінансового ресурсу зумовлене різким зростанням цін та тарифів на комунальні послуги та енергоносії у вересні 2021 року більше ніж у 3 рази та відсутності до кінця року в окремих закладах коштів для їх оплати, що призводить до розірвання договорів з постачальниками.

Нагадаємо, з початку жовтня без газопостачання залишилися Херсонська обласна клінічна лікарня та Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша.

У зв’язку з цим, Уряд має намір оголосити надзвичайну ситуацію в галузі енергетики, що дозволить підприємствам-споживачам заключати договори на поставку природного газу з ТОВ «Нафтогаз трейдер» за переговорною процедурою, уникаючи тривалих тендерних процедур. В результаті – заклади бюджетної сфери протягом опалювального періоду матимуть газ і його фіксовану ціну.

«У формулюванні рішення звучить «за рахунок відповідного зменшення інших видатків з утримання установ». Тож, для мене головне, аби ми не забрали так звані «майбутні кошти», тобто ті, що були передбачені на певні видатки, зокрема в галузі освіти», – наголосив головуючий Олександр Співаковський.

Натомість директорка Департаменту фінансів ОДА Наталія Вітренко запевнила, що це зекономлені кошти. Також вона повідомила, що вчора відбулося засідання Уряду, але про прийняті рішення поки що невідомо.

«Проте, вже зараз прошу вас врахувати можливі зміни у розмірі медичної субвенції. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, відвідуючи на минулих вихідних ковідні лікарні Херсонщини, пообіцяв додаткові асигнування у розмірі 17 млн грн на підтримку лікарень першої та другої хвиль реагування. Тож, попередньо закладена субвенція у розмірі 7,5 млн грн може збільшитися до 24,5 млн грн», – поінформувала Наталія Вітренко.

Окрім цього, Юрій Одарченко запропонував звернутися до центральних органів влади з проханням ініціювати зміни до Постанови №225 та виключити з переліку товарів, що закуповуються через тендер, витратні матеріали. Оскільки це може паралізувати роботу ковідних лікарень.

Також комісія звернула увагу на вартість природного газу для студентських гуртожитків. Так як заклади вищої, фахової передвищої, професійно-технічної освіти є юридичними особами, то споживачів їх гуртожитків відносять до не побутових. У зв’язку із цим, і закупівля газу для потреб гуртожитків проводиться за вищими тарифами.

Однак, мешканці гуртожитків закладів освіти споживають газ виключно для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, гарячого водопостачання, обігріву житлових приміщень.

Зважаючи на це, комісія вирішила ініціювати звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо необхідність внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» та деяких підзаконних актів, що затверджують правила постачання природного газу, в частині віднесення закупівель природного газу на забезпечення життєдіяльності гуртожитків закладів освіти до категорії побутового споживання.

«Це питання дійсно не врегульоване на законодавчому рівні. Тому маємо захисти права студентів», – наголосив перший заступник голови облради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів