У Херсонській облраді радилися як гризунів знищити і журавлів врятувати

Херсонщина, облрада, нарада
Вчора, 11 жовтня, за ініціативи голови Херсонської обласної ради Олександра Самойленка відбулася zoom-нарада щодо недопущення повторення ситуації із загибеллю червонокнижних та інших птахів і тварин на території Херсонської області.

Передувала їй нарада Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України, за результатами якої на території Херсонської області в межах 40-кілометрової зони біосферного заповідника «Асканія-Нова» заборонено застосування родентицидів не біологічного походження.

Нагадаємо, навесні на Херсонщині внаслідок використання препарату для боротьби з гризунами на основі діючої речовини бродіфакум загинуло 2236 птахів, з яких 850 належать до видів, занесених у Червону книгу України. Загальна сума збитків становить майже 10 мільйонів гривень.

Zoom-нарада відбулася під головуванням першого заступника голови облради – керівника виконавчого апарату Юрія Соболевського за участі заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації Миколи Якименка, начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Наталі Клим, а також очільників прокуратури, нацполіції та ДСНС. Загалом до комунікаційної платформи долучилися 99 підприємств і установ.«Ситуація не має повторитися. Але для цього ми спільно маємо забезпечити виконання всіх вимог. І зараз мова не йде про заборону діяльності аграріїв, але бізнес має бути соціально відповідальним. Якщо буде по-іншому, то нашим дітям залишиться пустеля», – зазначив Юрій Соболевський та акцентував, що це питання на контролі народних депутатів і генерального прокурора України.


За інформацією директора біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф.Е. Фальц-Фейна НААН України Віктора Гавриленка, наразі у ядрі заповідника ночують 12 тисяч журавлів та 7 тисяч огирів, але годуватися вони літають за його межі, у 40-кілометровій зоні, і це територія, на якій працюють багато агропідприємств і фермерів.


Тож, аби зберегти життя птахів аграрії мають бути обачними під час боротьби з гризунами і ні в якому разі не порушувати технологію внесення отрутохімікатів. Більш того, кожен фермер має пересвідчитися, що використовує родентициди біологічного походження. Препарати на основі таких діючих речовин як бродіфакум, а тепер ще й бромадіолон та флокумафен заборонені в радіусі 40 км від «Асканії-Нової».

«Якщо ви не знаєте, чи можна використовувати той чи інший родентицид, то краще звертайтеся до мене напряму. У вас у кожного є мій номер телефону», – зауважила в.о. директора Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення ОДА Маргарита Степанова.


Також Наталя Клим наголосила на необхідності дотримуватись вимог державного санітарного та екологічного законодавства, а також суворого дотримання правил поводження із пестицидами, аби уникнути прикрих випадків отруєння та нанесення шкоди навколишньому середовищу та здоров’ю населенню.

Окрім цього, представники правоохоронних органів запевнили, що в межах своїх повноважень контролюватимуть дотримання вищезазначеної заборони та в разі порушень розпочинатимуть кримінальні провадження.© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів