На Херсонщині хочуть продати солезавод

Херсонщина, аукціон, солезавод
Солезавод у Геройському на Херсонщині виставляють на продаж. Аукціон з приватизації відбудеться 22 жовтня.

На сьогодні у підприємства боргів на майже 7 млн грн, переважно це - зарплата робітникам. Їх тут зараз шістнадцятеро. Цьогоріч через погодні умови сіль не видобували, сказав директор заводу Дмитро Бухтіяров.

"Раніше тут виробляли харчову сіль, тепер будівлі порожні і для переробки продукції техніки немає. Зараз сіль іде на промислові та косметологічні потреби, говорить директор", - каже Дмитро Бухтояров.


Стартова ціна заводу - 6 млн 100 тис грн, сказала начальниця відділення Фонду держмайна в Херсонській області Галина Теслюк.

Підприємство видобуває сіль на 15 озерах. За рік на заводі в середньому видобувають 5-6 тисяч тонн солі.

Валерій Вакуленко працює солеваром 3 роки. Говорить, тут сіль якісніша, ніж у Єгипті або Туреччині, звідки до України експортують цю речовину для технічних цілей.

"Із Ягорлицької затоки запускається сюди вода. Вона заходе сюди сама, тому що озера нижче рівня моря. Відкриваєш шлюзи і запускаєш воду. Із тої води до 15 градусів випадає сіль, до 23 градусів випадає гіпс, а 24 коли міряю, запускаю в робочий басейн воду і сюди випадає чистий натрій хлор", - розказав солевар.

Нагадаємо, на 18 жовтня запланували повторний аукціон з продажу херсонського підприємства "Судмаш", вдруге виставлять і санаторій "Гопри". Дату поки не називають. Аукціон з передачі в оренду цього комплексу 30 вересня не відбувся.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів