У Херсонському державному університеті запустили перші сертифікатні програми

ХДУ, програми, сертифікати
Наприкінці вересня на засіданні Вченої ради Херсонського державного університету було представлено та затверджено перші 18 сертифікатних програм.

Ректор Олександр Співаковський зазначив, що це стане початком нового потужного напрямку роботи нашого освітнього закладу, спрямованого на задоволення освітніх потреб не тільки студентів, а й всіх охочих.

Сертифікатна програма – це спеціалізований навчальний курс або спеціалізований комплекс, пов’язаних між собою складових (освітніх компонентів) встановленої тривалості, який передбачає професійно-спрямовану підготовку слухачів.

За ініціативи ректора Олександра Співаковського ще на початку 2021 року було розроблено Положення про сертифікатні програми в Херсонському державному університеті. Відтоді розпочалася активна підготовка програм такого рівня. Під час «Літньої школи професійного розвитку» викладачів вчили розробляти, оформляти і презентувати сертифікатні програми. Зараз бачимо перші результати такої роботи.

«Ми вперше пропонуємо ринку освіти таку відкриту систему. Особливість в тому, що найкращі педагогічні працівники нашого закладу будуть надавати освітні послуги, які потрібні суспільству, на базі Херсонського державного університету. Якщо ми і надалі продовжимо таку роботу, це стане чудовою візитівкою нашого вишу. Наша філософія - бути корисними суспільству, бо ми є частиною соціальной, культурної, економічної екосистеми міста, області, країни», – зазначив ректор ХДУ Олександр Співаковський.

На засіданні Вченої ради проректорка з навчальної та науково-педагогічної роботи Дар’я Мальчикова представила присутнім розроблені сертифікатні програми: «Програми різні, переважно середньострокові, але всі без винятку сформовані з дотриманням необхідних вимог. До викладання у якості спікерів будуть залучені й зовнішні фахівці та експерти. Також варто зазначити, що всі програми змістовно відповідають запитам суспільства та пройшли відповідну експертизу».

Сертифікатні програми впроваджуються з метою задоволення індивідуальних освітніх потреб у набутті певних результатів навчання, компетентностей і можуть виступати інструментом забезпечення індивідуальних освітніх потреб для різних груп населення, стати профілізаційною складовою або засобом поглиблення і розширення програмних результатів навчання освітніх програм для здобувачів вищої освіти у межах вибіркових дисциплін та формою підвищення професійної кваліфікації для поглиблення та отримання нових професійних компетентностей у визначеній галузі знань.

Усі сертифікатні програми – унікальні розробки науково-педагогічних працівників нашого університету. Перші 18 програм охоплюють різні сфери діяльності: культура і мистецтво, харчування в закладах освіти, комп’ютерне моделювання, економіка, мовна комунікація, педагогічний напрям, історія рідного краю, спорт і здоров’я.

Запис на сертифікатні програми зовнішніх слухачів, а також здобувачів вищої освіти на навчання на платній основі, здійснюється Офісом доуніверситетської підготовки, післядипломної освіти та роботи з іноземцями, який знаходиться у Навчальному корпусі №5, кабінети №105, №106.
За результатами навчання слухачу видається відповідний сертифікат, де зазначається інформація про здобуті програмні результати і компетентності.

Проректорка з навчальної та науково-педагогічної роботи Дар’я Мальчикова також звернула увагу присутніх на те, що всі наступні пропозиції і розробки сертифікатних програм будуть активно підтримуватися керівництвом університету.

Пресцентр ХДУ

Ознайомитися з сертифікатними програмами можна за посиланням

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів