Голова Херсонської облради зайняв принципову позицію щодо відключення газу в лікарнях

Херсон, облрадв, газ
«Забороняю підпускати до газового вентиля працівників газових служб!», - заявив голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко, звернувшись до керівників комунальних закладів.

Питання газової блокади було піднято під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Виявилось, що Херсонська обласна клінічна лікарня не єдина. Така ж ситуація сталася і в Херсонській міській клінічній лікарні ім. Є.Є. Карабелеша. Подібні факти фіксуються і в медичних закладах громад.

«Це однозначно політичне питання. Наразі правоохоронні органи вже відкрили кримінальні справи та працюють в цьому напрямку. Також з цього приводу Херсонська обласна рада спільно з Херсонською обласною державною адміністрацією звернулися до Президента, Прем’єр-міністра, Верховної Ради та Кабміну. Чекаємо на швидку реакцію центральних органів влади», – наголосив Олександр Самойленко.

Окрім цього, він повідомив, що вже зараз Прем’єр-міністр розглядає можливість щодо автоматичного підключення бюджетних установ до постачальника «останньої надії» у разі виникнення таких ситуацій. За попередньою інформацією, ним може стати «Нафтогаз Трейдинг».

«Меморандумом зафіксовану ціну на газ у розмірі 13,6 грн за 1 куб. м для бюджетних установ. Але це не означає, що така вартість природного газу буде на ринку. Вона може бути і 35, і 37. Різницю сплачуватиме держава!", – запевнив Олександр САМОЙЛЕНКО

Крім того, голова Херсонської обласної ради повідомив про створення спеціальних груп поліцейський, які перешкоджатимуть самовільному відключенню бюджетних установ від енерговодогазопостачання і попросив не замовчувати спроби відключень газу на життєвоважливих обьектах соціальної сфери.

Нагадаємо, 2 жовтня відбулось самовільне припинення газопостачання Херсонській обласній клінічній лікарні однією з українських газових компаній. В результаті – без гарячої води та обігріву приміщень залишилися хворі, роділлі та породіллі, новонароджені діти.


© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів