В Херсонській області вздовж Арабатського заказника масово гинуть птахи

херсон, птахи, загибель
Масова загибель птахів сталася на Сиваші в окупованому Криму. На узбережжі вздовж Арабатського заказника фахівці виявили до 7 тис. мертвих пірникозих чорноший і до 200 особин морського голубка, реготухи, пеганки, озерної чайки. Екологи зазначають, що точні причини загибелі птахів наразі невідомі. Орнітологи припускають, що птахи загинули від вірусної інфекції, пише Ракурс.

На думку фахівців, ця хвороба є специфічною для водоплавних птахів з родини пірникозових, оскільки живих особин цього виду знайти не вдалося. В уцілілих птахів спостерігається ураження центральної нервової системи, порушення координації.

За чисельністю загиблих найбільше пірникози чорношийої, її практично 100% лягло, потім йдуть пеганки і морський голубок. Одиночні особини чомги трапляються, — цитують старшого викладача кафедри геоекології Кримського федерального університету Григорія Прокопова ЗМІ РФ.

За словами вченого, перших мертвих птахів у районі села Соляного біля основи Арабатської стрілки місцеві мешканці почали знаходити 15 вересня.
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів