Херсонцям важливо знати про нові карантинні обмеження

херсон, карантин, постанова
Кабінет Міністрів ухвалив зміни до так званої «карантинної» постанови №1236, яка передбачає конкретні протиепідемічні заходи в різних зонах – «зеленій», «жовтій» та «червоній». Постанова набере чинності через 7 днів з моменту публікації.

Серед головних змін – COVID-сертифікат матиме дві опції: так званий «жовтий» матиме інформацію про перше щеплення, а «зелений» – про повний курс вакцинації.

Окрім вакцинації, COVID-сертифікат міститиме інформацію про негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно.

У разі введення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки Кабмін спростив вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з «жовтими» чи «зеленими» COVID-сертифікатами.

Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть «жовтий» чи «зелений» COVID-сертифікати.

Проте, кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

У разі введення «червоного» рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають «зелений» COVID-сертифікат.

Чинні обмеження «червоного» рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів «зеленого» COVID-сертифікату.

Щодо умов перетину кордону України. Особи, які перетинають кордон та мають «жовтий» чи «зелений» сертифікат про вакцинацію або одужання від COVID-19, не зобов’язані проходити самоізоляцію. Це стосується й осіб, які прибувають з тимчасово окупованих територій.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів