У Херсоні відкрилась виставка декоративного мистецтва

Херсон, виставка, відкриття
Виставка декоративно-ужиткового мистецтва "Самоцвіти Херсонщини" відкрилася 25 серпня в обласному центрі народної творчості. На ній представлені роботи 70 майстрів.

В експозиції представлені роботи в різних техніках та жанрах народного мистецтва – вишивка, різьблення по дереву, кераміка, декоративний розпис. На виставці також є роботи учасників обласного конкурсу "Таврійський сувенір", говорить завідувачка інформаційного відділу обласного центру народної творчості Наталія Вигоднер.

За словами Наталії у самому конкурсі представили роботи 53 майстри. Роботи майстрів були представлені в 3-х номінаціях: "Сувенір, що представляє громаду", "Сувенір, який презентує Херсонщину" і "Сувенір, який презентує Україну". У кожній номінації конкурсна комісія визначила по 3 призових місця.

"У нас є мореплавці, є інженери, вчителі математики, є бібліотекарі, є люди, які не пов`язані з роботою в культурі, але вони творять і їхнє мистецтво потрібно і поважати, і цінувати", - розказує завідувачка центру народної творчості Наталія Вигоднер.

Інна Красновська-Кафтан приїхала з Каланчака. Вона представляє своє панно "Дерево життя України".

"Тканині, яку я використовувала в цій роботі, 100 років. Ми її придбали у чоловіка, якому зараз під 80 років, а це ткала його мама", - каже жінка.


Ольга Корсунська – майстриня зі Скадовська. Вона розписує посуд в авторській техніці - рослинний орнамент. Цією технікою завжди користується. Жінка з дитинства любить квіти, тому що їх завжди було багато у неї вдома.

"Я стала займатися стилізацією квітів і переносити їх на порцелянові вироби, дерев`яні. Часто плутають мій розпис з петриківським. Ні, я була в Петриківці і там художники сказали, що у мене не їх розпис. І я цьому радію, тому що це - мій власний стиль", - розповідає Ольга Корсунська.

Ірина Тищенко - майстриня з Каховки. Вона зробила записник у техніці скрапбукінг і присвятила його Лесі Українці.

"Я готувала цей щоденний записник "Леся", використовуючи різні техніки. Тут вишивка, яку я вручну вишила, фото Лесі, також можна побачити листи Лесі до її знайомих, до її друзів та рідних. Також присутня вишивка, доповнює це все зістарене мереживо, що допомагає потрапити у ті часи", - говорить Ірина Тищенко.

Відвідати виставку "Самоцвіти Херсонщини" можна буде до середини жовтня.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів