У Херсонській облраді відкрилась нова виставка картин

Херсон, відкриття, виставка
П'ятеро художниць з Херсонщини представили свої роботи на виставці під назвою "Моя живописна Україна". Триватиме вона близько 2 місяців.

Мисткиня Ольга Гуляєва для виставки обрала 5 робіт. На творчість надихають фольклор, релігійні та народні мотиви. Картина «Бабусина радість» - одна з ключових, розказує художниця. "Головним образом для мене, зазвичай, є жінка як уособлення любові, материнства. Моделями для цієї роботи були моя бабуся і мій син, коли він був маленьким. Це - його улюблена справа, творча атмосфера", - каже Ольга Гуляєва.

Гарні пейзажі, люди та натюрморти – джерела натхнення для художниці Оксани Оснач, засновниці художньої студії у Херсоні. Серед її 13 картин на виставці – портрети українців у національному одязі, пейзажі. "Це - люди, яких я люблю. Це - персонажі, які зачепили мене, у першу чергу, як люди. Зазвичай, у таких людей дуже цікава зовнішність. Тут є портрет Андрія Лопушинського. Для мене це - дуже знакова робота, тому що саме з Кам’янської Січі відбулося наше знайомство з Андрієм. А зараз ми співпрацюємо у проєкті «Зображення на рибі": малюємо ікони на камбалі", - розповіла Оксана Оснач.

Художницю Ганну Кашубу прийшла підтримати сестра Наталя Діденко. Мисткиня розповіла, що для виставки обрана свої улюблені роботи. "Люблю пейзажі та натюрморти. Обрала 13 робіт для виставки. Техніка називається «живопис на левкасі». Така основа підказує, що буде зображено. Ось, наприклад, картина «Уламки літа» - це контрасти теплого і холодного", - говорить художниця Ганна Кашуба.

Інколи першою приходить ідея, закладена у роботу, інколи – сюжет, розказує художниця Яна Голуб’ятникова. Роботу «Стоокі птахи» творила частинами, говорить жінка. "Дівчинку з коровою я побачила у селі. Вона така руда, така гарна, у неї такі руді вії. Така сільська дівчинка. І кажу чоловіку: «Не можу повз неї пройти». А ці хлопчики – мій син та його друзі. Я дуже люблю реалізм, тому що кожного разу ти маєш можливість зануритись у людину", - каже Яна Голуб’ятникова.


Виставка «Живописна Україна» представлена у рамках кураторського музейного проєкту «Мистецтво на зламі тисячоліть», розповіла заступниця директора Херсонського обласного художнього музею ім. Шовкуненка Владислава Дяченко. "Народилася ідея зробити мистецтво жінок, тому що, як я вже казала, Україна – саме жіночого роду. І українська жінка має дуже велику роль сьогодні в Україні. Нам хотілося яскравих фарб. Жіночий погляд на мистецтво дещо інакший, ніж чоловічий. Він більш романтичний, більш яскравий, емоційний, ліричний, тонкий", - каже Владислава Дяченко.

За матеріалами Суспільне. Херсон
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів