На Херсонщині відновлюють ліси

Херсонщина, ліси, Михайленко
Лише у поточному 2021 році на Херсонщині вже відновили ліси на площі 392 гектари, - розказав перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Михайленко.

Площа Великокопанівського лісництва - більше 19 тис. гектарів. "Видно вдалині насадження, які були висаджені ще 2015-го року. Зараз вони піднімаються і вже деякою мірою виконують свою функцію зі стримування пісків. Оскільки цей ліс у першу чергу виконує екологічну функцію - тримають піски, а не слугує місцем вирощування та заготівлі деревини", - каже директор Великокопанівського лісомисливськкого господарства Юрій Савлук.

У розсаднику лісництва вирощують посадковий матеріал, розказує провідний інженер лісових культур Володимир Мауркевич. "Поточного року ми висіяли насіння сосни кримської на площі 0,8 гектарів. Плануємо отримувати мільйон сіянців однорічних. Потім залишаємо їх на дорощення 2-річне для того, щоб створювати лісові культури на нашому лісокультурному фонді", - каже Мауркевич.

Цього року було заліснено 32 гектари лісу, говорить головна ліснича Ольга Тарасенко: "Ці лісові культури створені з сосни кримської – це монокультури. Згідно з типів умов місцезростання – це в нас тут "А0 нульове", тобто чистий пісок. Найвитривалішою породою вважається, у цьому випадку, тільки сосна кримська. Тільки ця порода може витримати такі спекотні погодні умови", - говорить Ольга Тарасенко.

Остання масштабна пожежа сталась у цьому лісництві 2012-го року. Тоді горіло на 178 гектарах. Цього року сталось вже 5 пожеж, розповідає Ольга Тарасенко: "Площа пожеж цього року - до 3 гектарів. Ми бачимо тенденцію до зменшення. Цього року весна була трохи затяжною та дощовою. Це також посприяло, що зменшилась кількість лісових пожеж", - каже Тарасенко.

На лісопожежній станції є 9 автомобілів для гасіння пожеж. На території є пожежна вежа, де працює спостерігач. Її висота - 36 метрів. "Звідси ми виявляємо напрямок по азимуту пожежі та виявляємо квартал та відділ пожежі. У подальшому ми вилітаємо дроном і виявляємо точні координати пожежі. Наприклад, в умовах поганої видимості ми можемо за допомоги тепловізійної камери виявити координати пожежі", - каже лісничий Артем Боцман.

Від початку року на Херсонщині сталась 31 пожежа, говорить начальниця обласного управління лісового та мисливського господарства Тетяна Касіч. "Завжди травень місяць і пік у нас піде кінець серпня, початок вересня, коли в нас відкривається грибний сезон. Дуже велика кількість населення в лісі. Люди, на жаль, не дотримуючись пожежної безпеки, спричиняють велику кількість пожеж", - каже Касіч.

"Протягом поточного року до підрозділів поліції Херсонщини не надходило жодної заяви чи повідомлення або ж виявлено факти про підпалу лісових масивів. Відповідальність за підпали настає за ст. 245 ККУ. Санкції статті передбачає обмеження волі терміном від 2 до 5 років або позбавлення волі на той самий строк", - говорить речниця Нацполіції в Херсонській області Тетяна Скуба.


За матеріалами Суспільне. Херсон
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів