Херсонський держуніверситет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Кіпр

Кіпр, посол, ХДУ
Сьогодні, 28 липня, до Херсонського державного університету завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Кіпр в Україні Луїс Телемаху. Зустріч відбулася в рамках робочого візиту пана Посла на Херсонщину.

Поважного гостя зустрів ректор ХДУ Олександр Співаковський. Він ознайомив пана Луїса з інфраструктурою освітнього закладу. Так, у ході екскурсії оглянули сучасний басейн, оновлене паркове містечко та меморіальний комплекс.

Метою візиту стало підписання договору між Технологічним Університетом Кіпру (Кіпр) та Херсонським державним університетом (Україна).

Також у ході візиту відбулася зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Кіпр в Україні Луїса Телемаху з керівництвом університету, проректорами, деканами, керівниками структурних підрозділів та представниками студентського самоврядування. Присутні обговорили подальшу організацію співпраці університетів Кіпру та ХДУ, основою яких стануть мобільні обміни студентами та спільні дослідження у галузі мистецтва, технології, у тому числі комп’ютерних.

Ректор ХДУ Олександр Співаковський відмітив: «Історія показує: ті країни, що мають спільну комунікацію, в першу чергу, через спілкування студентів, викладачів, мають майбутнє. Сьогодні ми будемо підписувати угоду і я дуже сподіваюся, що вона обмежиться не тільки словами й підписами, а документ буде наповнений конкретною співпрацею між нашими університетами».

Також ректор зазначив, аби долучатися до подібних проєктів для молоді головне мати внутрішню мотивацію та володіти англійською мовою. «Ми повинні розуміти – англійська мова – мова комунікації. Тож ми мусимо володіти не лише державною, а й іноземною мовами».

Слід зауважити, що Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Кіпр в Україні Луїс Телемаху був приємно вражений потенціалом нашого регіону. «Під час візиту я переконався, що Україна – найкрасивіша країна у світі, ще й з величезною кількістю туристів. Я чудово це розумію, тому що у нас також туристична країна. Вчора я бачив презентацію про те, що Херсонська область приймає 4,5 мільйони туристів на рік, в той час як Кіпр приймає 4 мільйони.

Отже, наші два регіони, тобто Республіка Кіпр та Херсонська область мають багато чому повчитися один в одного. Вчора я мав можливість відвідати деякі гарні місця Херсонщини, а сьогодні я зосереджуся на розвитку відносин між університетами Кіпру та Херсонським державним університетом».

На завершення Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Кіпр в Україні Луїс Телемаху та ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський обмінялися символічними подарунками.

Супровід візиту здійснювали координаторка Інформаційного центру ЄС при ХДУ Євгенія Співаковська та співробітники відділу міжнародних ініціатив та проєктної діяльності.

Пресцентр ХДУ
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів