У херсонській бібліотеці тривають іспити на визначення рівня володіння державною мовою

іспити, бібліотека, мова
У Гончарівці тривають іспити на визначення рівня володіння державною мовою для виконання службових обов’язків або для набуття громадянства.

Наша книгозбірня – поки що єдиний центр тестування в Херсонській області. Починаючи з 19.07.21р., вже 64 претенденти склали іспит і чекають на оцінювання Національної комісії зі стандартів державної мови.

Дати складання іспитів відкриваються поетапно. Цю інформацію можна знайти у новинах на сайті mova.gov.ua. Дивіться також детальну інструкцію, як подати заяву на іспит.

Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» зобов’язує публічних діячів, державних службовців, співробітників Національної поліції, прокурорів, суддів, керівників закладів освіти, наукових та педагогічних працівників, інших посадових осіб володіти державною мовою. Але засвідчувати відповідний рівень володіння державною мовою, складати іспит та отримувати державний сертифікат повинні лише претенденти на посади.

Ті особи, які вже працюють на посадах, складати іспит не зобов’язані, оскільки закон не має зворотної дії у часі. Особи, які мають намір отримати громадянство України, згідно зі статтею 7 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», також мають скласти іспит на визначення рівня володіння державною мовою.

Зазначимо, що Державний сертифікат про рівень володіння державною мовою ухвалюється рішенням Комісії, вноситься до Реєстру державних сертифікатів та діє безстроково.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів