Прикордонну Арабатську Стрілку лихоманить: кому це вигідно?

Генічеськ, протести, Плохушко
«Кому це вигідно?» - саме цей вираз відомий давньоримський юрист Касіан Лонгін Равіла рекомендував використовувати суддям, коли вони розслідують злочин. Чи можна вважати злочином зрив (поки що гіпотетичний, але до справжнього йде) курортного сезону на Арабатській Стрілці? Допустимо, можна.

Тоді кому це вигідно? Точно не місцевим жителям, які цим сезоном живуть, щоліта чекаючи відпочивальників у гості. І, мабуть, не владі новоствореної у рамках колишнього району громади, адже владу цю люди обирали самі, зважаючи, як багато корисного зроблено. Та й продовжується робитись.

Зокрема, на Арабатці комунальники тримають у чистоті пляжі, за сприятливих погодних умов борються з комарами, ліквідовують наслідки затоплення… Словом, роблять все, що мають робити не лише для жителів Арабатської Стрілки, а й усієї громади.

Однак жителі, точніше, частина жителів Арабатки, лишаються не задоволеними. Останнім часом досі пасивне незадоволення стало, на жаль, активним. Мова – про несанкціоновані акції протесту з перекриттям автомобільних доріг, внаслідок чого постраждали люди, які не мають жодного стосунку до ситуації.

Основною причиною акцій її учасники назвали часткову відсутність електропостачання у Генічеській Гірці, Щасливцевому і Приозерному 18, 19 і 22 липня. З цього приводу обурені жителі цих сіл направили колективну скаргу до АТ «Херсонобленерго», у якій поставили вимоги недопущення відключень, стабілізації напруги та забезпечення безперебійного електропостачання.

У компанії ж пояснили: відключення пов’язані з аваріями в електромережах (через аномальну спеку зросло навантаження на мережі, та ще в електропідстанцію вдарила блискавка), тож постачання електроенергії відновили, щойно ліквідували аварії.

Окрім претензій до АТ «Херсонобленерго», 19 липня дехто з мітингарів висловив незадоволення діями місцевої влади: мовляв, нічого не робиться для боротьби з нашестям комарів та медуз. 22 липня під час перекриття автомобільної дороги регіонального значення Р-47 Херсон – Нова Каховка – Генічеськ свої вимоги мітингарі написали на плакатах: крім «Травите комаров», були ще «Тулупов, уходи» и «Верните Плохушко» (генічани знають, іншим пояснимо: Віктор Плохушко – це колишній Щасливцевський сільський голова, а Олександр Тулупов – нинішній Генічеський міський голова).

А вже 23 липня, зранку, через пости у соціальних мережах та надруковані листівки почали розповсюджуватись заклики щодо проведення акцій протесту 26 липня проти місцевої влади, яка на думку протестувальників, зірвала курортний сезон.

Тобто, акції набувають цілеспрямованого характеру, а, може й навіть, замовного (пам’ятаєте запитання на початку?), адже цілком логічні і зрозумілі пояснення місцевої влади мітингарями ігноруються. А ще початок акцій дивним чином співпав з початком боротьби місцевої влади з самовільним зайняттям та обробітком комунальних земель сільськогосподарського значення на Арабатській Стрілці площею більше 1000 га.

За неофіційною інформацією, до незаконного користування землею протягом останніх років можуть (пишемо «можуть», бо ствердно скаже лише суд) бути причетні колишні посадовці колишньої Щасливцевської сільської ради, які сьогодні можуть (з тих самих причин) координувати головних протестувальників.

Не дарма у селах Арабатської Стрілки знову заговорили про відокремлення від материкової України і створення своєї ОТГ. Цього можливо хочуть досягти протестами…

Тим, хто піднімає людей на акції протесту, не вигідно, щоб вони знали, що медуз і комарів у цьому році багато на всіх інших курортах Азовського і Чорного морів, що кількість опадів за останні два місяці удесятеро більша, ніж за попередні 10 років, що перебої з електропостачанням передусім пов’язані з аномальним погодними умовами та несанкціонованим використанням власниками приватних туристичних садиб енергопотужностей через «заряджені автомати» у приладах обліку електроенергії. Легше ж запевнити людей, що у всьому винна місцева влада.

А ще так легше досягти своєї мети: дестабілізації суспільно-політичної ситуації на території Генічеської міської ради – стратегічної території, яка межує з тимчасово окупованим Кримом.

Невже цього хочуть прості люди, які, довірившись тим, кому це справді вигідно, виходять на акції протесту?! Невже не розуміють, що нехтують найголовнішим, що у нас є – миром і злагодою?!

Марина АЗОВСЬКА
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів