Художниці з Херсонщини малюють Крим

Херсонщина, художниці, творчість
Юні художниці Аміна та Мадіна з Голої Пристані на Херсонщині. Дівчата разом з батьками переселилися з Криму на материкову Україну після анексії півострова. На своїх полотнах вони відтворюють кримські пейзажі, які мріють побачити знову.

Аміна та Мадіна Кадирови – сестри-близнята. Загалом у родині п’ятеро дітей. Сьогодні дівчат знають у Голій Пристані як художниць.

Малювати почали з малих років, - розповідає Аміна: "Коли ми були маленькі, у нас була дитяча кімната і ми її всю обмалювали. Ми малювали на стінах, всюди. Потім, коли нам було по 12 чи 13 років, тьотя побачила це і вирішила відправити нас вчитися малювати до художньої школи. Насправді, я помилково туди потрапила. Я поїхала туди підтримати сестру, бути для неї опорою. А вона малювала, у неї добре виходило. А потім якось так вийшло, що ми разом почали малювати".

Цього року дівчата закінчили школу і свої шляхи у майбутньому бачать по-різному. Мадіна мріє стати художницею і обрала для себе навчальний заклад. Аміна говорить, що хоче стати ветеринаркою, вдома під її опікою багато домашніх тварин.

Деякі картини дівчата створюють разом, наприклад "Блакитну Мечеть" сестри писали по черзі: "Ця картина малювалася так: спочатку я зробила замальовку і почала писати верхню частину. Потім у мене виникли певні труднощі і моя сестра вирішила допомогти мені з натюрмортом. Вона додала різних відблисків і зробила картину яскравішою", - каже Мадіна.

"Написати цю картину нас надихнув друг наших батьків з Туреччини, його звати Кенан. Він багато нам розповідав про це місце і ми захотіли написати цю картину", - говорить Аміна.

Після переселення з Криму родина жила на Західній Україні, та згодом переїхали на Херсонщину, - розповідає батько дівчат, ландшафтний дизайнер та правозахисник Енвер Кадиров: "14-го року ми переїхали до Чернівецької області, у місто Хотин. Там дівчата пішли до першого класу. Викладачі сказали, що у них є певні таланти до малювання. І дали рекомендації, щоб ми займалися. Намагалися їх мотивувати, тим паче, що там досить мальовнича місцевість. Вона сприяла тому, щоб у них формувалися художні смаки.

А 15-го року ми сюди переїхали, поближче до Криму, і перевели їх сюди у Голопристанську художню школу. Вони почали займатися. Представляли Голу Пристань на обласних конкурсах. Я розумію, що небагато художників добре заробляють, та з точки зору маркетингу я підказую їм, як просувати своє мистецтво, відточувати свою майстерність. Гола Пристань мальовнича, тут річки, озера, багато зелені і будь-який ракурс можна відобразити на полотні. Невеликі малюнки можна пропонувати туристам. Це - додаткова мотивація.

Але потрібно, щоб людина сама зробила вибір. Мадіна обрала для себе художнє училище, ми подали вже заяву. В Аміни трохи інший напрямок. Вона завжди з домашніми тваринами, у неї мета – стати ветеринаркою. Не знаю, чи вийде в неї? Конкурси дуже великі на цю спеціальність в Україні. Сподіваюся, що вона поступить. Хотілося б, щоб вона мала роботу, яка б приносила їй задоволення, але знаю, що малювати вони будуть завжди", - каже Енвер Кадиров.

Дівчата розказали, що завжди надихалися роботою батька. Енвер також малював з дитинства, а в Криму створював ландшафтні композиції та фонтани, які і зараз можна побачити на горі Ай-Петрі.

Енвер говорить, що хотів би, щоб доньки в майбутньому займалися художньою вишивкою та створенням національних орнаментів кримських татар і своїм мистецтвом допомогли зберегти культурну спадщину народу.


За матеріалами Суспільне. Херсон.
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів