Музей письменника на Херсонщині не працює

Херсонщина, музей, працездатність
На Херсонщині у селі Кринки є музей-садиба письменника Остапа Вишні. Торік наприкінці жовтня його відкрили після відновлення, але музей так і не запрацював.

Будинок, у якому зупинявся на відпочинок письменник у Кринках і де був колись музей, не ремонтувався понад два десятиліття. Він розташований на території, яку нині контролює Міністерство оборони. Нову садибу звели в іншому місці. Земельну ділянку надала Козачелагерська сільська рада. Збудована вона була за гроші Сергія Одарича.

Але цей музей – садиба поки не може працювати, говорить Олешківський міський голова Євген Рищук: "Спочатку повинна була бути виділена ділянка. Її виділили. Місцевий на той час «Сількомунгосп», який був підпорядкований Козачелагерській сільській раді, прийняв рішення про виділення ділянки. Все було б нічого, але вони виділили ділянки без права забудови",- каже Євген Рищук.

Окрім того, що земельна ділянка не передбачена для нового будівництва, громадські діячі не оформили необхідні документи, - каже Євген Рищук: "Треба було робити дозвіл на початок будівельних робіт, проєкт. Якщо це музей, там будуть люди, то має бути 2 статус будівлі".

"Зрозумійте мене. Мені все це так не приємно. Я за свої гроші привіз усіх будівельників. Ви розумієте, як це все важко. Я все сам сплачував: відрядження працівникам, будівельні матеріали. Все це будівництво я робив під час епідемії коронавірусу, коли нічого не працювало. Ми це збудували і зараз новий голова ОТГ говорить, що ми тут незаконну будову зробили, ви тут не потрібні. Ну, якщо не потрібно, то хай він її розваляє", - каже меценат Сергій Одарич.


На сьогодні музей письменника Остапа Вишні на Херсонщині не працює. Фактично земельна ділянка наразі на балансі Олешківської територіальної громади, а будинок нічийний...

За матеріалами Суспільне. Херсон.
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів