На Херсонщині темпи продажу землі зросли втричі

Херсонщина, земля, Ніколаєв
Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє, що станом на 19 липня зареєстровано 1107 правочинів з купівлі-продажу 1530 га землі сільськогосподарського призначення.

Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 3804 нотаріусів. Всього заяв – 4246, із них погоджено 3729, в черзі на розгляд – 26, відмову отримали 491. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі.

Найбільше договорів купівлі-продажу зареєстровано у Київській (168), Полтавській (166) та Вінницькій (117) областях. На Херсонщині – 25.

Нагадаємо, що за перший тиждень офіційного відкриття ринку землі херсонці продали 8 ділянок, тобто збільшення – в три рази! Протягом першого тижня загальна площа проданих сільгоспземель становила 19,8 га, сьогодні – вже 79,8 га! За площею проданих земель Херсонщина — шоста в Україні.

Декілька днів тому прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні мінімальна вартість гектара становить $1 тис.

До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізичні особи — громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям.

Анатолій НІКОЛАЄВ
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів