На Херсонщині корів стає все менше

корови, поголівя, зменшення
І це не припущення, а дані Державної служби статистики.

Усього в області станом на 1 липня 2021 року нарахували 44,4 тисячі корів. А ще минулого року поголів’я налічувало 51,2 тисячі тварин.

Що цікаво: кількість корів у приватних господарствах трохи зросла. Так, минулого року їх було 5800, а вже цьогоріч стало на 600 бурьонок більше.

А от населення рогатої худоби позбавляється. У 2020 році у хлівах людей мукало 45,4 тисячі Зорьок і Зірочок. А зараз їх лишилось лише 38 тисяч.

В Україні працює Урядова програма підтримки за приріст корів. За кожне теля, яке народилось у стаді, держава платить 30 тисяч гривень.

Аби отримати дотацію, суб’єкту господарювання необхідно зробити два кроки. Перший - подати до Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення обласної державної адміністрації (м. Херсон, просп. Ушакова, 47, каб. 208) до 1 вересня поточного року такі документи:
  • заявку;
  • довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
  • копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами (форма № 24 (річна) станом на 1 січня;
  • копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг (місячна) за січень — червень поточного року;
  • виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин про загальну кількість наявних ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів, зокрема корів, що народжені у господарстві суб’єкта господарювання, який є юридичною особою і власником корів, станом на 1 січня та 1 липня поточного року.
Крок другий: отримати бюджетні кошти на рахунки, які відкриті у банку.

Сергій ГЕОРГІЄВ
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів