На Херсонщині зросли ціни на овочі та фрукти

Херсонщина, овочі, ціни
Через тривалі дощі на Херсонщині ціни на сезонні на овочі та фрукти зросли Які ж ціни овочі та фрукти на центральному ринку Херсона та гуртовому ринку у Великих Копанях сьогодні та чи зросли вони у порівнянні з минулим роком.

Леонід Кириченко засновник фермерського господарства "Зоря Каховщини" розказує, що через тривалі дощі вимокли ділянки землі з врожаєм. У воді десь пів гектара, але більша проблема у тому, що овочі можуть не дозріти через дощову погоду: "Я фермерую 30 років і такої аномальної погоди я не памʼятаю. І ми, як кажуть в народі "в шоку". Більше нічого не можемо сказати", - говорить Леонід Кириченко.

Саме через тривалі дощі розсаду висадили із запізненням. Через ті ж дощі затримуємось і зі збиранням врожаю, - пояснює фермер: "Ось поруч огірок і він також стояв у воді. З’явилися хвороби. Через дощі не було можливості збирати його. Огірок переріс і хвороби з’явилися. Там савойська капуста, така сама ситуація. Далі пекінська капуста і там те саме. З того боку полуниця і ми встигли зібрати десь 70% врожаю. Я не можу давати прогнози, скільки зберемо. Якби я запрограмував, наприклад, 20-70 %, і це - багато", - каже чоловік.

Олександр Ісмаілов торгує фруктами та ягодами. Люди беруть на варення переважно смородину. Сам закупляє її по 55 гривень за кілограм. На ринку править 65 гривень, щоб покрити витрати на дорогу та лабораторну перевірку: "Наші абрикоси дуже важко ідуть. Їх мало було і бачите, який вигляд у них. А турецькі – гарні й смак хороший. Турецька закінчується, а нашої взагалі немає. Я беру з каховського саду. День стоїть і псується. Дешевшати не буде, думаю", - говорить продавець.

Усі ягоди з Херсонщини, окрім чорниці, яку везуть із західної України, - говорить продавець Павло: "Черешня від 85 до 100 гривень, малина зараз через дощі дорожчає. Зараз по 100-120 гривень за кілограм. Ціна піднялась. На варення ще рано брати", - розказує Павло.


Наразі кабачки, огірки, баклажани, перець уже місцеві, - говорить продавчиня Алла: "Кабачок - 15, 10, 5 грн, залежить від якості. Огірки по 8 - 10 грн. Найдорожча зараз броколі. Все погоріло. 80 гривень за кілограм. Огірки вже катають, кабачки. А от помідори ще не беруть так", - розказує продавчиня.

За словами продавців, ціни на ринку зумовлені вартістю продукції на гуртовому ринку у Великих Копанях. На інфографіці нижче виведені середні ціни, які склалися сьогодні на гуртовому ринку у Великих Копанях і центральному ринку Херсона.

За матеріалами Суспільне. Херсон
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів