Що чекає на херсонських абітурієнтів

Розповіла проректор з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти, кандидат педагогічних наук Світлана Одайник.

«Щоб взяти участь у ЗНО абітурієнтам потрібно зареєструватись. Реєстрація абітурієнтів на ЗНО проходила в період з 03.01.2014 по 05.03.2014 року. Усі абітурієнти мали можливість створити заяву-реєстраційну картку самостійно, або ж звернутися за допомогою до консультаційно-реєстраційного пункту. У Херсонській області працює 16 пунктів реєстрації, з них 3 на базі ВНЗ: Комунальний вищий навчальний заклад «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради, Херсонський національний технічний університет, Новокаховський гуманітарний інститут вищого навчального закладу «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»», а також 13 у районних (міських) відділах освіти», - повідомила Світлана Одайник.

За її словами, прогнозована кількість абітурієнтів 2014 року в Херсонській області складає 8118 осіб. Станом на 19 березня з Херсонської області до Сімферопольського регіонального центру оцінювання якості освіти надійшло 8316 комплектів реєстраційних документів осіб, які бажають пройти ЗНО в 2014 році. Усього зареєстровано 7766 осіб, це 95 % від прогнозованої кількості абітурієнтів.

Світлана Одайник запевнила, що не дивлячись на останні події в Криму, з Сімферопольським регіональним центром оцінювання якості освіти, проблем виникнути не повинно: «Херсонська область входить до складу Сімферопольського регіонального центру оцінювання якості освіти, ніяких змін в роботі не відбулося. Ми працюємо в звичному режимі. Вся база даних учасників, які будуть проходити ЗНО знаходиться на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, тому ніяких проблем не має, абітурієнти зареєстровані».

Правда деяким учасникам було відмовлено у реєстрації, але тільки через те, що документи були оформлені не належним чином. Детальніше на цьому зупинилась Одайник: «За період реєстрації 405 абітурієнтам було відмовлено у реєстрації (4,87% від отриманої кількості реєстраційних документів). Комплекти реєстраційних документів, що відправлені на доопрацювання, до 19 березня включно, ще знаходяться у стані обробки. Найбільш поширеними помилками, що допустили абітурієнти під час реєстрації 2014 року є відсутність: дати й підпису на заяві-реєстраційній картці; тексту в заяві, яким абітурієнт засвідчує факт ознайомлення зі своїми правами та обов'язками; напису згідно з оригіналом на копіях документів, що надаються для реєстрації, особистого підпису, власного прізвища, ініціалів та дати засвідчення копії, довідки з місця навчання, оформленої за зразком УЦОЯО; оригіналу довідки з місця навчання; фотокарток на заяві-реєстраційній картці. Також у поточному році багато абітурієнтів відмовлялися надавати згоду на обробку персональних даних, що є підставою для відмови в реєстрації для участі в ЗНО».

Найбільше помилок, як підкреслила Світлана Одайник було виявлено у довідках випускників загальноосвітніх навчальних закладів міста Херсона, Бериславського та Білозерського районів Херсонської області.

А ось, позитивно Одайник відмітила роботу загальноосвітніх навчальних закладів міста Каховки, Великолепетиського, Великоолександрівського, Верхньорогачицького, Високопільського, Горностаївського, Іванівського, Каланчацького, Новотроїцького, Цюрупинського, та Чаплинського районів. Випускники цих регіонів подали довідки без жодних недоліків у оформленні.

Якщо порівнювати реєстрацію 2013 року, то уже на цей період було 98% зареєстрованих абітурієнтів, а у 2014 році 96%.

Для того, щоб перевірити свої знання, сьогодні абітурієнти готуються взяти участь у пробному тестуванні.

«Сертифікати абітурієнти уже отримали через поштові відділення. Запрошення-перепустку до пунктів пробного тестування учасники роздруковують через «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО», доступ до якого здійснюється за особистим логіном і паролем. У Херсонській області на пробне тестування зареєструвалось 2112 абітурієнтів. Для проведення пробного ЗНО підготовлено 10 пунктів тестування (ПТ): у м. Херсоні (5 ПТ), у м. Нова Каховка (3 ПТ), у м. Геніченськ (1 ПТ), у м. Цюрупинськ (1 ПТ). Випускникам Каланчацького та Чаплинського районів Херсонської області, що знаходяться ближче до пунктів тестування у м. Армянськ (АРК), відповідно до їх заяв дозволено проходити пробне тестування на ПТ у містах Херсон і Нова Каховка», – зауважила Світлана Одайник.

P.S. Увага!

Допуск на пункт тестування учасника пробного тестування здійснюється на підставі таких документів:

- Сертифікат участі в пробному тестуванні з відповідного предмета;
- Документ, що засвідчує особу, на підставі якого було здійснено реєстрацію;
- Запрошення-перепустка для участі у пробному тестуванні з відповідного предмета.

22 березня 2014 року будуть здаватися такі предмети пробного тестування:

- Українська мова та література;
- Фізика;
- Російська мова.
- Всесвітня історія;
- Хімія;
- Іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська);

29 березня 2014 року будуть здаватися такі предмети пробного тестування:

- Математика;
- Біологія;
- Історія України;
- Географія;
- Світова література.

Тетяна Бойко

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів