На Херсонщині проблему безпритульних тварин розв'язують спільно

безпритульні тварини, проблеми
Парадокс, але обстоювати права братів наших менших у містян часом виходить навіть краще, ніж захищати власні права. У Херсоні активісти трьох громадських організацій об'єднали зусилля для розробки програми зі скорочення чисельності бездомних тварин екологічно грамотними методами, повідомляє Голос України.

Для цього вони запропонували муніципальній владі створити службу відлову собак, стерилізаційний пункт та ветеринарну клініку, де малозабезпеченим могли б надавати профільні послуги з тієї ж стерилізації чи лікування домашніх тварин за доступними цінами.

Завдяки цим заходам кількість вуличних чотирилапих за п'ять років могла б скоротитися з нинішніх трьох тисяч до 150, за прикладом Львова. Програму від небайдужих уже розглянули в міськраді, а очільник міста Ігор Колихаєв доручив підлеглим прорахувати її економічні складові.

Тим часом у другому за значенням місті Херсонщини Новій Каховці захисники тварин навіть добилися проведення громадських слухань з проблеми безпритульних тварин. На слуханнях, де були присутні комунальники та високопосадовці з міськради, волонтери наполягали на збільшенні масштабів стерилізації вуличних собак.

І влада йде назустріч: цього року бюджетні витрати на регулювання чисельності таких "друзів людини" в Новокаховській територіальній громаді різко збільшили зі 100 до 450 тисяч гривень.

Якщо такі обсяги фінансування вдасться втримати наступними роками, бездоглядних цуциків майже не залишиться. Й не потрібно буде навіть на створення й утримання притулків муніципальним коштом витрачатися, впевнений голова ТГ Володимир Коваленко.
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів