Пілотний проєкт на базі програмного забезпечення «Молочний модуль» працює вже в 13 областях України. А саме: у Вінницький, Полтавській, Харківській, Миколаївській, Донецькій, Волинській, Сумській, Київській, Дніпропетровській, Рівненській, Херсонській, Тернопільській та Хмельницькій областях.
Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
«Молочний модуль» – це ІТ-платформа для програми контролю сирого молока. Через генерацію та подальший аналіз й обробку результатів лабораторних досліджень вона допомагає ефективній співпраці операторів ринку з лабораторіями та компетентним органом.
Сире молоко перевірятиметься на загальне бактеріальне забруднення (ЗБЗ) та кількість соматичних клітин (КСК) а акредитованих лабораторіях.
Молочний модуль забезпечує наступні рішення:
● Реєстрація акту про відбір зразків;
● Постійний доступ до результатів досліджень сирого молока;
● Сповіщення про нові результати лабораторних досліджень молока;
● Розрахунок змінної середньої геометричної величини ЗБЗ та КСК на основі результатів лабораторних досліджень відповідно до нормативних документів Держпродспоживслужби;
● Сповіщення відповідальних районних і обласних інспекторів про результати лабораторних досліджень, що перевищують граничні значення (стаття 40 ЗУ № 2042/2017);
● Дозволяє проводити статистичний аналіз результатів досліджень та відображає їх у вигляді графіків;
● Дозволяє зареєстрованим у «Молочному модулі» операторам ринку надавати результати своїх лабораторних досліджень третім особам (наприклад, молокопереробним підприємствам) шляхом надсилання результатів на електронну адресу, вказану користувачем.
Державна служба України
з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
Проєкт реалізується за підтримки Швейцарії.