На Херсонщині запрацювала програма контролю сирого молока

Херсонщина, проєкт, молоко
Пілотний проєкт на базі програмного забезпечення «Молочний модуль» працює вже в 13 областях України. А саме: у Вінницький, Полтавській, Харківській, Миколаївській, Донецькій, Волинській, Сумській, Київській, Дніпропетровській, Рівненській, Херсонській, Тернопільській та Хмельницькій областях.

Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

«Молочний модуль» – це ІТ-платформа для програми контролю сирого молока. Через генерацію та подальший аналіз й обробку результатів лабораторних досліджень вона допомагає ефективній співпраці операторів ринку з лабораторіями та компетентним органом.

Сире молоко перевірятиметься на загальне бактеріальне забруднення (ЗБЗ) та кількість соматичних клітин (КСК) а акредитованих лабораторіях.

Молочний модуль забезпечує наступні рішення:

● Реєстрація акту про відбір зразків;

● Постійний доступ до результатів досліджень сирого молока;

● Сповіщення про нові результати лабораторних досліджень молока;

● Розрахунок змінної середньої геометричної величини ЗБЗ та КСК на основі результатів лабораторних досліджень відповідно до нормативних документів Держпродспоживслужби;

● Сповіщення відповідальних районних і обласних інспекторів про результати лабораторних досліджень, що перевищують граничні значення (стаття 40 ЗУ № 2042/2017);

● Дозволяє проводити статистичний аналіз результатів досліджень та відображає їх у вигляді графіків;

● Дозволяє зареєстрованим у «Молочному модулі» операторам ринку надавати результати своїх лабораторних досліджень третім особам (наприклад, молокопереробним підприємствам) шляхом надсилання результатів на електронну адресу, вказану користувачем.

Державна служба України
з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Проєкт реалізується за підтримки Швейцарії.
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів