Херсонців попереджають про примусове стягнення боргів за газ

Херсон, газ, борги
Херсонці нарощують катастрофічні борги за транспортування газу. На цьому наголошують в АТ "Херсонгаз" і попереджають про примусове стягнення заборгованості, що значно збільшить суму загальної оплати.

На сьогодні заборгованість населення за розподіл газу в Херсонській області становить понад 35 млн грн. Серед них злісні неплатники, яких майже 90 тис осіб, мають загальний борг на суму понад 24 млн грн.

Такі катастрофічні борги складають серйозну загрозу для стабільної роботи газового господарства області, надто перед початком нового опалювального сезону. У зв'язку з цим, акціонерне товариство Херсонгаз, починаючи з 20 липня вимушене звернутися до суду для примусового стягнення заборгованості.

Для кожного боржника це означатиме, що крім самої заборгованості він має сплатити судові витрати, інфляційні збитки, три відсотки річних та пеню, розмір якої встановлено Типовим договором на розподіл газу, що у підсумку може навіть перевищити саму суму заборгованості.

Якщо борг та судові витрати не будуть сплачені протягом 10 днів, справа надійде до судових виконавців. Після набрання чинності рішенням суду при примусовому виконанні державною виконавчою службою стягується з боржника виконавчий збір в розмірі 10 % від стягнутої судом суми та витрати на проведення виконавчих дій.

Надалі примусове стягнення через органи виконавчої служби призведе до опису майна, заборони виїзду за кордон, блокування банківських карток або автоматичного списання боргу з них. Відповідно до наказу Міністерства юстиції України № 1061/5 від 23.03.2021 заборгованість з будь-яких рахунків, у тому числі карткових (зарплатних, пенсійних) стягується автоматично протягом однієї години.

Отже АТ Херсонгаз звертається до усіх боржників за транспортування газу - терміново погасити заборгованість для уникнення примусових стягнень, що значно збільшить суму загальної оплати.

Прес-секретар АТ "Херсонгаз"
Наталія ПЯТНИЧЕНКО
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів