На Херсонщині бояться «африканської чуми» з Росії

Ці побоювання щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Херсонської області з Росії висловили 18 березня на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Херсонській обласній державній адміністрації.

У засіданні взяли участь заступник голови ОДА Михайло Мельник, начальник Головного управління ветеринарної медицини в Херсонській області Сергій Коломієць, члени державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації та запрошені керівники відповідних служб.

На розгляд комісії було винесено питання про організацію та здійснення контролю і нагляду за переміщенням вантажів підконтрольних державній ветеринарній службі, та щодо виконання заходів з метою недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Херсонської області.

«Сьогодні гостро стоїть питання недопущення занесення і розповсюдження вірусу африканської чуми свиней, адже всім відомо, що спалах цієї хвороби недавно був зафіксований в Росії та АР Крим. Тому ситуація вимагає дієвої позиції, конкретних рішень та їх виконання», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Михайло Мельник під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації.

Нагадаємо, що в Луганській області уже відомо про три випадки захворювання на африканську чуму, два випадки пов'язані з дикою фауною, у першому випадку було знайдено труп дикого кабана біля річки Сєвєрний Донец , де фахівці підтвердили африканську чуму. У другому випадку мисливці забили дикого кабана з аналогічним захворюванням, і в третьому випадку мисливці забили дикого кабана, притягнули його додому, розібрали, але після цього раптово домашні свині почали хворіти на африканську чуму.

Стосовно цих питань начальник Головного управління ветеринарної медицини в Херсонській області, Головний державний інспектор ветеринарної медицини Сергій Коломієць сказав наступне: «Сьогодні так співпало, що в нашій країні тяжкі економічні стосунки, і у зв'язку з тим, що робиться в Криму, ми сьогодні вже втретє збираємося в цьому році стосовно африканської чуми , це визвано тим, що кордон Росії сьогодні продовжився до Криму, тому нас турбує питання нерозповсюдження африканської чуми на території нашої області».

Також комісією було розглянуто здійснення ряду усіх можливих заходів, пов'язаних з попередженням розповсюдження хвороби АЧС (африканської чуми свиней). Зокрема, для цього наразі виставлені ветеринарно-міліційні пости в трьох пунктах: в Чонгарі, Чаплинці та Каланчаку для того, щоб хворобу не завезли через АР Крим на територію Херсонської області.

На думку членів комісії, сьогодні необхідно порадитися з мисливськими господарствами нашої області з приводу того, як краще вирішити питання недопущення розповсюдження хвороби. Адже в Донецькій, Луганській та Харківській області наразі повністю вибивається дика фауна свиней. Але відомо, що якщо зникне один вид тварин, на його місце прийде інший.

Представники ветеринарної служби міста та області запевнили, що контролюють ситуацію, службою постійно вживаються заходи з метою упередження небезпечного захворювання. Вже складено відповідний план недопущення африканської чуми на території Херсонської області на 2014 рік, щоденно здійснюються спостереження за клінічним станом тварин на фермах і в населених пунктах області. На щастя,на сьогоднішній день випадків масового захворювання чи загибелі тварин не реєструвалося.

Соломія Кваско

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів