У Херсонському центрі служби крові відкрилась художня виставка

Херсон, виставка, ХДУ
Виставка "Мовою художника" – авторства двох художниць, викладачок Херсонського державного університету Анастасії Іщенко та Юлії Гриценко.

Художниця Юлія Гриценко обрала для виставки 30 картин. Доноркою ще не доводилось бути, але готова спробувати, - розказала вона: "Живопис для мене є ключовим жанром. У творчості моїй, як бачите, переважають квіти, пейзажі. У техніці, наприклад, акрилом найбільш знаковою роботою можна назвати цей диптих «Маки». Вона виконана буквально минулого тижня. Вклала душу, натхнення, адже зараз найквітучіша пора року. Диптих «Маки» - це один вечір. Якщо бути більш точною – 4 години".

Анастасія Іщенко підготувала 19 робіт. Найулюбленішу картину «Іриси» малювала пів року: "Це - мої улюблені квіти. Мені дуже хотілось малювати. Це був мій перший холст два метри. Мені дуже хотілося намалювати багато ірисів, вони відцвітали й хотілося їх перенести. Обирали такі роботи світлі, доброзичливі, щоб підняти настрій донорам", - каже Анастасія.

Художниці були студентками кафедри образотворчого мистецтва і дизайну держуніверситету. Зараз працюють там викладачками. Віталій Ракович, завідувач кафедри образотворчого мистецтва і дизайну Херсонського державного університету, говорить, що пов'язати два стилі - дуже складно: "І підготовка, я спостерігав, була досить непроста. Досить відповідальна, що вони рефлексують як педагоги, як їх будуть приймати майбутні здобувачі. Але вони справились і подали таку позитивну виставку", - розповів Віталій Ракович.

Художні виставки проводять у центрі служби крові більше ніж три з половиною років. Раніше їх присвячувати до дат і подій. Зараз – кожні два-три місяці виставки змінюють. Картини викладачок Херсонського держаного університету тут вперше, - розказала Ганна Лагутіна, виконувачка обов’язків директора Херсонського обласного центру служби крові: "Знаєте, дивовижна виставка і роботи. Все таке тепле, соковите, яскраве. Просто надзвичайне! Донори приходять і поки записуються в реєстратурі на обстеження або чекають аналізи, бачу, як в них сяють очі, пишуть у книзі відгуків, що вдячні. Мені дуже подобається море на картинах та натюрморти", - продовжує Ганна Лагутіна.


Виставка в Херсонському обласному центрі служби крові триватиме до кінця вересня.

За матеріалами Суспільне. Херсон
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів