Аграрії Херсонщини позбавляються худоби та птиці

Херсонщина, аграрії, Яновський
Ця тенденція на Херсонщині нікуди не поділася й у минулі роки, але цьогоріч вирізання свійських тварин набуло значно масивнішого характеру.

Зокрема, офіційні статистичні дані свідчать: одних лише свиней сільськогосподарські підприємства та приватні господарства з початку 2021-го втратили 8,9 відсотка від загальної кількості! То що ж відбувається?

Своїми міркуваннями з цього приводу поділився депутат Херсонської обласної ради, керівник агрофірми «Світанок» (село Сиваське Генічеського району) Сергій Максименко:

— Поголів’я свиней тваринники Херсонщини почали «скидати» не з початку нинішнього, а ще з літа минулого року, коли поповзли вгору ціни на зернові та корми на їх основі. Зросли й витрати на санітарну безпеку, захист тварин від різноманітних епідемій, зокрема африканської чуми свиней, через яку в області доводилося вирізати та знищували тварин на цілих фермах.

Зараз стан справ тільки погіршився, оскільки за підвищення вартості кормів ще й різко впали закупівельні ціни на м’ясо – з 50-60 до 38-40 гривень за кілограм. Наше підприємство зберегло свої 4 тисячі поголів’я свиней, оскільки утримувати їх простіше – адже корми маємо власні. Втім, це не відміняє прикрого факту: свинарство у нас чим далі, тим більше збитків завдає, — зазначив Сергій Іванович.

Наростити поголів’я свиней, звісно, можливо. Але для цього треба будувати нові чи реконструювати старі ферми, купувати обладнання, створювати додаткові робочі місця. Та хто вкладатиме гроші у збитковий бізнес, без гарантій їх повернення?

А щодо падіння закупівельної вартості свинини живою вагою, то рядовий споживач від нього навряд чи виграв. Адже роздрібні ціни на м’ясо не впали, а навіть зросли: за свинину на ринках просять 100-120 гривень, за сало 70-110 гривень.

Тобто сало й м’ясо у ціні практично зрівнялися, хоча раніше найпопулярніший український продукт був дешевшим на третину. Ковбасні вироби й м’ясні напівфабрикати у магазинах та супермаркетах також дешевшати не поспішають.

Відповідно, виробники програли, а покупці не виграли – на доходи тільки посередники не скаржаться. Отакі наші «успіхи» у вітчизняному тваринництві та економіці в цілому.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів