На Херсонщині відновлюють "кам'яні вишиванки"

Нова Каховка, кам’яні вишиванки, Батурін
У Новій Каховці на Херсонщині завершили реставрацію “кам’яних вишиванок” на будівлі місцевого ясла-садка №6 в історичній частині міста. Реставраційні роботи тривали 2 місяці і проводилися силами волонтерів.

Про це повідомив один із волонтерів Сергій Пантоненко: “Зроблена неймовірна робота і тепер +1 унікальний орнамент Нової Каховки заграв яскравими фарбами”, — написав волонтер.

Це був зовсім не ясла-садок — а палац якогось еміра бухарського”, — поділилась своїми враженнями ініціаторка реставрації, голова Новокаховського товариства охорони культурної спадщини, депутатка міськради Тетяна Євсєєва.

Нагадаємо, що відновлення “кам’яних вишиванок”, як у Новій Каховці називають орнаментальні панно, що прикрашають адміністративні та житлові будівлі в історичній частині, триває з 2017 року. Під час будівництва міста в 1950-ті роки їх разом із групою київських студентів виготовив відомий український художник і скульптор Григорій Довженко.

Кожна з цих “кам’яних вишиванок” є неповторною. Всього, за підрахунками художника, в Новій Каховці було створено 2 тисячі квадратних метрів таких орнаментів на більше ніж 200 будинках.

Олег БАТУРІН
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів