Над Херсонщиною літали повітряні змії

Херсонщина, змагання, кайт-флаїнг
На Херсонщині минулими вихідними проходив перший в історії кубок України з кайт-флаїнгу. За «золото» змагаються команди Миколаївської, Херсонської Дніпропетровської, Київської, Вінницької, Рівненської областей.

"Кайт-флаїнг – це процес запуску та керування повітряним змієм. Ця культура прийшла до нас з Азії. Цей спорт відомий у Китаї та Індії. В нашій країні він тільки набирає популярності, але Україна може стати столицею повітряних зміїв в Європі", - розказала виконавча секретарка Української асоціації повітряних зміїв Альона Компанієць.

За її словами в нашій країні комбінується різні типи вітрів, тобто такого немає ніде: річковий, морський, пустельний і ось такий на відкритому полі – місцевий ще також вітер. "В нас дуже сприятливі умови для розвитку цього спорту", - продовжує Альона.

Кубок України з кайт-флаїнгу тривав два дні. Перший день - запуск повітряних зміїв в Херсоні, а другого дня в Олешківських пісках. Через дощі частина команд, приїде завтра, - розповідають організатори.

"Головні наші критерії - це коли людина зможе підняти повітряного змія. Ви бачите, сьогодні вітер дуже поривчастий і людина зможе набагато довше цього змія протримати серед поривчастого вітру. Якщо вітру зовсім немає, то вона зможе його тримати на більш високому ешелоні, як ми кажемо, оскільки там вітер більш стабільний", - говорить Павло Шмулевич президент Української асоціації повітряних зміїв.


Торік, на Херсонщині мали відбутися міжнародні змагання з кайт -флаїнгу. Через пандемію коронавірусу все скасували, але організатори не втрачають надії їх провести у майбутньому.

За матеріалами Суспільне. Херсон
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів